ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 14
אור פינקיס

את וגופך
בשעה טובה! שבוע 14 הוא השבוע הרשמי בו מתחיל השליש השני להריונך.
השליש השני נחשב, ובצדק, לשליש הסימפטי ביותר בהריון. תופעות השליש הראשון נעלמות להן ובמקומן מופיעה הבטן ההריונית שאינה משאירה מקום לספק. את עדיין קלילה יחסית וחופש התנועה אינו מוגבל משמעותית, מצב הרוח משתפר והתחושה הכללית טובה יותר. ההריון שלך נעשה יותר ויותר מוחשי וכדאי להקפיד על לבישת בגדים רפויים שאינם לוחצים על הבטן ונעילת נעליים נוחות שלא יגרמו לכאבי גב.

אמא יקרה, את בוודאי מתחילה לעכל את האימהות המתקרבת. אולי את מפחדת וחרדה, אולי מתרגשת ושמחה ואולי מדחיקה. זה הזמן להיעזר בעולם הרפואה המשלימה להתמודדות הצדדים הפיזיים, הרגשיים והנפשיים של ההריון. מצאי לך איש/אשת מקצוע מוסמכים ומנוסים שיוכלו ללוות אותך לאורך השלבים המשמעותיים כל כך בהמשך דרכך לאימהות.


העובר
תינוקך ממשיך לגדול ולהתפתח ואורכו עכשיו הוא 10 ס"מ בממוצע. ידיו מתארכות ונעשות פרופורציונליות יחסית לשאר איברי הגוף. אפילו שער ראשו מתחיל לצמוח ואיתו מתפתחות מערכת של שערות עדינות המכסות ומגינות על גופו.
תינוקך מתחיל לתרגל נשימה באמצעות תנועות שאיפה ונשיפה. הוא שואף את מי השפיר לתוך ריאותיו ומפריש שתן משלפוחיתו לתוך מי השפיר. אין מה לדאוג, ככה מתפתחים תינוקות – ומי השפיר מתחדשים מעצמם כל שלוש שעות.


בדיקות

זה הזמן לקבוע תור לבדיקת סקירת מערכות ראשונה. סקירת מערכות היא בדיקת אולטרסאונד שנועדה לסרוק בקפדנות ובדייקנות את איברי גופו של התינוק ולוודא את תקינותם. אם עדיין לא קראת ניתן לקרוא עוד על בדיקת סקירת המערכות הראשונה במאמר הזה

 


אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.

 

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites