ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 13
אור פינקיס

את וגופךסופסוף רואים את הסוף! השליש הראשון והתופעות הלא נעימות של תחילת ההריון מתחילות לפנות את מקומן לטובת השליש השני. אם את עדיין עייפה, תני לעצמך לנוח והפחיתי במידת הביקורת העצמית על תפקודך. ירידות עצמיות לא יקדמו אותך אבל מנוחה ופינוק לגוף ולנפש יקחו אותך רחוק. בשבועות הקרובים תרגישי הרבה יותר טוב פיזית ונפשית.

יחד עם ההרגשה הטובה את עשויה להתחבר מחדש לחשק המיני שלך ובנזוגך בוודאי שמח על כך. אם אין התוויה רפואית המחייבת שמירת הריון מותר לקיים יחסי מין בכיף ובאהבה. אל דאגה, התינוק שלכם אינו מודע לחיי המין שלכם ואין שום סיכוי שיפגע ממעשה האהבה.
אמא יקרה, את בוודאי מרגישה שהחברים, המכרים וגם סתם אנשים ברחוב מתחילים להגיב על הריונך הפורח. למדי לקבל באהבה את המנטליות הישראלית שבה לכל אחד יש מה להגיד, וחשוב עוד יותר – למדי לסנן תגובות שלא מתאימות לך. כל אישה עוברת אחרת את תקופת ההריון ולא כולן חוות תקופת זהר ופריחה. אם את מאלה שלא קמות בבוקר זורחות, פורחות ומחייכות, אין ממה לדאוג. כל מה שאת מרגישה לגיטימי, טבעי ובסדר גמור.


העובר
תינוקך גדל במרץ רב ומשקלו המכובד מגיע השבוע ל- 30 גרם בממוצע.
השלייה המתווכת בין גופך לבין גוף העובר כבר מפותחת מאד, ודואגת לאספקת חמצן ומזון לתינוק. כמו-כן אחראית השיליה על פינוי פסולת ורעלים שהתינוק שלך מפריש החוצה ועל ייצור הורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון העוזרים לשמירת התקדמות ההיריון.
משקל השיליה זהה כמעט למשקל העובר וגם מי השפיר מתחילים להוות תוספת משמעותית במשקל הכללי שאת סוחבת.
פניו של תינוקך נהיות יותר אנושיות כאשר עיניו מתקרבות זו לזו, אך הן עדיין עצומות וישארו כך לאורך כל תקופת ההתפתחות שלהן. מערכת העיכול גם היא, ממשיכה להתפתח ובלוטת הלבלב מתחילה להפריש אינסולין לדם.


בדיקות
זה הזמן לקבוע תור לבדיקת שקיפות עורפית. שקיפות עורפית היא בדיקת אולטרסאונד שנועדה לאתר מומים כרומוזומליים או מבניים.
אם את מעל גיל 35 או בעלת היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה, כדאי לשקול ביצוע בדיקת סיסי שיליה – CVS. בדיקה זו נערכת החל מהשבוע ה-10 להריון ומסייעת בזיהוי מוקדם של פגמים גנטיים כמו תסמונת דאון, CF, אנמיה חרמשית ועוד.

 

אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites