ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 11
אור פינקיס

את וגופךהרחם שלך כבר ממלא את האגן ועוד מעט כל מכר, קרוב וסתם אנשים מהרחוב יגיבו להריונך המתקדם. זה הזמן לפתח עור עבה ויכולת סינון טובה, ולזכור שלא כל תגובה צריך לקחת ללב ומטיפשותם של אחרים לא צריך להיעלב.

המתניים התרחבו והשדיים גדלו ובשבועות הקרובים תתחילי לעלות יותר במשקל.
העלייה במשקל אינה חייבת להיות עלייה מטאורית ונטולת גבולות. הקפידי על תזונה נכונה עשירה בחלבונים, פירות וירקות, המנעי מגא'נק פוד ומאוכל בעל ערך קלורי גבוה ונסי לשלב פעילות גופנית מתונה. חבל להוסיף על משקלך מעבר למה שבאמת צריך, כי אחרי הלידה התינוק יוצא אבל עודפי המשקל נשארים.
אמא יקרה, אולי את מחוברת ומודעת לתינוק המתפתח ברחמך ואולי לא. לנשים שונות תגובות רגשיות שונות להריון ולתינוק וכולן טבעיות ותקינות. את לא לבד! זה הזמן לחפש מקורות תמיכה ומידע מהימנים בספרות המקצועית, בפורומים האינטרנטים ואצל חברות וקרובות משפחה שכבר עברו הריון ולידה. את מוזמנת לבקר בפורום הריון ולידה


העובר
תינוקך גדל מדי יום ומשקלו השבוע מגיע ל-7-12 גרם. בשלושת השבועות הקרובים, עד תום השליש הראשון להריון, הוא צפוי להכפיל את גודלו. הוא מתעמל ללא הפסקה ברחמך, בועט ברגליו הזעירות ומנפנף בידיו. את בוודאי עוד לא מרגישה את תנועותיו העדינות, אבל בעוד מספר שבועות תרגישי תזוזה קטנה ומרגשת בפעם הראשונה.


בדיקות
זה הזמן לקבוע תור לבדיקת שקיפות עורפית. שקיפות עורפית היא בדיקת אולטרסאונד שנועדה לאתר מומים כרומוזומליים או מבניים.
אם את מעל גיל 35 או בעלת היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה, כדאי לשקול ביצוע בדיקת סיסי שיליה – CVS. בדיקה זו נערכת החל מהשבוע ה-10 להריון ומסייעת בזיהוי מוקדם של פגמים גנטיים כמו תסמונת דאון, CF, אנמיה חרמשית ועוד.
*אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.* 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites