ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 9
אור פינקיס

את וגופך
בין אם מסביבך כבר רואים ושואלים ובין אם לא, את בוודאי כבר מרגישה מאוד בהריון.
מצבי הרוח, העייפות והבחילות מלווים אותך לאורך היום ואורח החיים משתנה במהירות. יתכן מאוד שאת סובלת מגודש באף ודימומים קלים, ולעיתים מכאבי ראש וסחרחורות. הרמה הגבוהה של הורמון הפרוגסטרון בגופך מרפה שרירים חלקים, ובכך מאטה את פעילותה של מערכת העיכול. הדבר יכול לגרום לתחושת נפיחות בבטן, להצטברות גזים ואף לעצירות. כל התופעות האלה לא נעימות אבל לגמרי נורמליות ובקרוב תתחלנה להיחלש ולהעלם ואת תרגישי הרבה יותר טוב.
אמא יקרה, נשים רבות במצבך מוצאות עצמן מוצפות בפחדים וחששות מפני ההריון, הלידה והעתיד הצפוי להן בסטטוס האימהי. כל התחושות האלה נורמליות לחלוטין. במקום להתבייש כדאי לשתף. את מוזמנת בחום להיתמך, לשאול ולהתיעץ עם המומחים שלנו בפורום הריון ולידה.


העובר
התינוק שלך כבר מתקרב לגודל של עינב. אורכו 13-17 מ"מ ומשקלו נע סביב גרם אחד.
רוב האיברים המרכזיים בגופו כבר קיימים ופניו מתחילות לקבל צורה אנושית. לב התינוק פועם וגם איברי המין ממשיכים להתפתח. בקרוב ניתן יהיה להבחין במין התינוק.
בשבועות הקרובים צפויה גדילה מהירה וחשוב מאוד שתקפידי לשתות הרבה ולאכול נכון.


בדיקות
אם את מעל גיל 35 או בעלת היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה, כדאי לשקול ביצוע בדיקת סיסי שיליה – CVS. בדיקה זו נערכת החל מהשבוע ה-10 להריון ומסייעת בזיהוי מוקדם של פגמים גנטיים כמו תסמונת דאון, CF, אנמיה חרמשית ועוד.
אם עדיין לא ביקרת אצל רופא/ת הנשים שלך, זה הזמן לקבוע פגישה ראשונה.
בדיקת מעקב ההריון הראשונה כוללת בדיקת אולטרסאונד ראשונית לאבחון ההריון וקביעת גילו. יש סיכוי טוב שתראי את דופק העובר פועם במרץ (ואולי שניים?).
כמו כן תשלחי לבדיקות סוג דם, ספירת דם ובדיקת שתן כללית ותרבית.
משרד הבריאות ממליץ לבצע בדיקות דם נוספות כמו בדיקת VDRL, נוגדנים לנגיף האדמת, נגיף ה- CMV, טפיל הטורסופלזמה וכן נגיף ההרפס.
**אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites