ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 8

אור פינקיס

את וגופך

את עדיין לא ממש נראית בהריון אבל וודאי כבר מרגישה לגמרי בהריון.
מצבי רוח משתנים, סחרורים הורמונליים, בחילות, הקאות ועייפות עשויים ללוות אותך במהלך יומך. את צוחקת, בוכה, כועסת, נעלבת או שואגת משמחה. את חוששת מפני ההריון ואולי כבר חושבת על הלידה, מתרגשת מבגדי תינוקות ומתחילה לעכל את השינוי.

כל התחושות האלה הן טבעיות ונורמליות. אמא יקרה, היי סלחנית וקבלי את עצמך באהבה.
הרחם שלך גדל מיום ליום ואת עשויה לחוש התכווצויות וכאבים הדומים לכאבי מחזור. ההתכווצויות אינן סדירות ואינן כואבות במיוחד, ולעיתים מלוות בהפרשה דמית וורודה-חומה. גם החזה עשוי לגדול ואיתו מתרחבות המתניים. כל הגוף משתתף בחגיגה ההריונית ובקרוב תוכלי להתחדש בבגדי הריון שיהלמו את גופך המשתנה.


העובר

התינוק שלך ממשיך לגדול. משקלו כגרם אחד או קצת יותר ואורכו 8-11 מ"מ.
הוא כל הזמן זז, אבל את כמובן עדיין לא יכולה להרגיש אותו. אם תרצי, תוכלי להרגיש את רחמך על ידי מישוש איזור הבטן התחתונה. הרחם גדל כדי להכיל את תינוקך ויכול להיות שאת ממשיכה להרגיש התכווצויות וכאבים קלים.
השבועות הקרובים מתאפיינים בגדילה מהירה ומואצת של כל המערכות. לב התינוק כבר פועם ובבדיקת אולטרסאונד ראשונה תוכלי לראות את דופק לבבי פועם במרץ.
השבוע מתבצעת ההתמיינות בין תינוק זכר לתינוקת נקבה על פי תכתיב שנובע מהמטען הגנטי של התינוק, אבל את תוכלי לדעת אם תקני וורוד או תכלת רק בעוד שבעה-שמונה שבועות.


בדיקות

אם עדיין לא ביקרת אצל רופא/ת הנשים שלך, זה הזמן לקבוע פגישה ראשונה.
בדיקת מעקב ההריון הראשונה כוללת בדיקת אולטרסאונד ראשונית לאבחון ההריון וקביעת גילו. יש סיכוי טוב שתראי את דופק העובר פועם במרץ (ואולי שניים?).
אם לא נשלחת, בודאי תשלחי לבצע בדיקות סוג דם, ספירת דם ובדיקת שתן כללית ותרבית, וגם את  בדיקת הVDRL, נוגדנים לנגיף האדמת, נגיף ה- CMV, טפיל הטורסופלזמה וכן נגיף ההרפס.
במידה ועדיין לא ביצעת בדיקות סקר גנטיות, זה הזמן המתאים.

 


אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.

 

*

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites