ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 7
אור פינקיס
את וגופך


ההריון שלך מתפתח ואת בוודאי מתלבטת למי לספר ואת מי לשתף בהריונך. ישנן נשים שמעדיפות לשמור בסוד את קיומו של ההריון עד לסוף השליש הראשון וישנן שמספרות לכל מי שרוצה לשמוע ומוכן להקשיב. אמא יקרה, אנחנו בעד להקשיב ללב. תעשי את מה שמרגיש לך הכי נכון.

אל רכבת ההרים הרגשית עשויים להתלוות מגוון סימפטומים פיזיים. לא כל אחת חווה את בחילות הבוקר המפורסמות, אך הבחילתיות שבינינו יכולות לסבול מהן לאורך כל היום ולעיתים גם להקיא. יכולה להופיע רגישות גבוהה לריחות, עייפות מוגברת ותחושת כובד כללית.
כל התופעות טבעיות ואופייניות לשליש הראשון של ההריון. נסי לקחת הכל בפרופורציות. הקשיבי לגופך ואל תחמירי עם עצמך. כל התופעות האלה זמניות ובקרוב תתחילי להרגיש הרבה יותר טוב.
כדאי לחפש פתרונות שיקלו עליך את ההתמודדות היומיומית.

 

העובר
העובר שלך מתפתח בצורה מואצת ועובר תקופה משמעותית של גדילה. השבוע הוא יגיע לאורך של כמעט סנטימטר ולמשקל גרם אחד שלם. ראשו גדול יחסית לגופו והפנים מתחילות להיווצר. גם המוח מתפתח במהירות ומתחילות להתהוות מערכות פנימיות בגוף כמו מערכת העיכול, הכבד והכליות. לתינוק יש כעת מעין "זנב", שריד למוצאנו ההיסטורי.
אל דאגה, הזנב יעלם בהמשך הדרך.


בדיקות
מומלץ לקבוע פגישה ראשונה אצל רופא/ת הנשים שלך בסביבות שבוע 7-8 להריון.
בדיקת מעקב ההריון הראשונה כוללת בדיקת אולטרסאונד ראשונית לאבחון ההריון וקביעת גילו. יש סיכוי טוב שתראי את דופק העובר פועם במרץ (ואולי שניים?).
כמו כן תשלחי לבדיקות סוג דם, ספירת דם ובדיקת שתן כללית ותרבית.
משרד הבריאות ממליץ לבצע בדיקות דם נוספות כמו בדיקת VDRL, נוגדנים לנגיף האדמת, נגיף ה- CMV, טפיל הטורסופלזמה וכן נגיף ההרפס.
במידה ועדיין לא ביצעת בדיקות סקר גנטיות, זה הזמן המתאים.

 

אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites