ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שבוע 6
אור פינקיס

את וגופךבשעה טובה - את בהריון! בדיקת הריון ביתית או בדיקת דם לזיהוי הריון בוודאי אישרה את מה שאת כבר מרגישה בגוף. ברוכה הבאה אל המסע המופלא לאימהות. 

זו אמנם רק ההתחלה ועדיין לא רואים כלום כלפי חוץ, אך את מתרגשת וחוששת וכל גופך משתתף בחגיגה ההריונית. רמות ההורמונים בגופך הולכות וגדלות ואת נוטה למצבי רוח משתנים במהירות.
לעיתים כבר בשלב זה מופיעות בחילות הבוקר, שעלולות להמשך לאורך כל היום, ואליהן עשויות להתווסף עייפות מוגברת, רגישות בחזה, שלפוחית חסרת סבלנות וכאבי בטן תחתונה המזכירים במקצת "כאבי טרום מחזור".
כל התופעות האלה לא נעימות אך נורמליות וטבעיות לגמרי ויחלפו תוך מספר שבועות.
אם את מאלה שאין להן תסמיני תחילת הריון, אין סיבה לדאגה. כל הסימפטומים ההריוניים אינם מעידים כהוא זה על תקינותו או אי-תקינותו של ההריון. 
אמא יקרה, תחילת הריון היא זמן מצוין לשינוי ושיפור אורח החיים. כדאי להקפיד על תזונה מאוזנת וטובה ולהפסיק לשתות אלכוהול ולעשן סיגריות ו/או סמים.
מומלץ להקפיד על נטילה קבועה של תוסף חומצה פולית.


העובר
העובר מתפתח בצורה מואצת ועובר תקופה משמעותית של גדילה. השבוע הוא יגיע  לאורך של 4-6 מ"מ. ראשו גדול מאד ביחס לגופו, שרק מתחיל להתפתח. לבו מתחיל לפעום ומתפקד בצורה בסיסית. כמו כן מתחילה להיווצר מערכת נשימה, כבד, ומספר איברים פנימיים.
השלבים הראשוניים בהתפתחות התינוק קריטיים ומשמעותיים מאוד להמשך התפתחותו התקינה. זה הזמן להקשיב לגופך ולהיענות לצרכיו. את בהריון!


בדיקות
מומלץ לקבוע פגישה ראשונה אצל רופא/ת הנשים שלך בסביבות שבוע 7-8 להריון.
בדיקת מעקב ההריון הראשונה כוללת בדיקת אולטרסאונד ראשונית לאבחון ההריון וקביעת גילו. יש סיכוי טוב שתראי את דופק העובר פועם במרץ. כמו כן תשלחי לבדיקות סוג דם, ספירת דם ובדיקת שתן כללית ותרבית.
משרד הבריאות ממליץ לבצע בדיקות דם נוספות כמו בדיקת VDRL, נוגדנים לנגיף האדמת, נגיף ה- CMV, טפיל הטורסופלזמה וכן נגיף ההרפס.
במידה ועדיין לא ביצעת בדיקות סקר גנטיות, זה הזמן המתאים.

 


אור פינקיס הנה מטפלת, מדריכת הכנה ללידה ודולה מוסמכת. מתמחה בהכנה רגשית והתמודדות מעשית עם פחד, חרדה וכאב בתהליכי הריון ולידה.


 

 

 


 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites