ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


60% מאתרי האינטרנט אוספים מידע על ילדים ללא הסכמת ההורים
60% מאתרי האינטרנט המיועדים לילדים, אוספים מידע פרטי על ילדים ללא הסכמת הוריהם. כך עולה ממחקר חדש שפרסמה עמותת אשנב באתר האינטרנט שלה. המחקר הוצג בכנס החורף של עמותת אשנב.
מערכת או-מאמא

המחקר שנערך על ידי חברי הנהלת אשנב - עו"ד יהונתן קלינגר ושוקי פלג ועל ידי מתנדבי העמותה, סקר 32 מהמובילים באתרי האינטרנט לילדים בישראל, ומצא כי  כ- 60 אחוז מהאתרים אוספים מידע על ילדים ללא הסכמה מפורשת מההורים. עוד מצא המחקר כי מתוך אתרי אינטרנט הדורשים הרשמה ומיועדים לילדים, 73 אחוז דרשו את כתובת המייל של הילד, ו- 60 אחוז ביקשו את תאריך הלידה. ב- 15 אחוז מהאתרים התבקשו הילדים להזין את הכתובת בבית.


החוקרים בחנו את מדיניות הפרטיות באתרים המיועדים לילדים, ומצאו כי בחלק ניכר מהם המידע מועבר לגורמים שונים עמם יש לאתרים הסכמים מסחריים, וכי חלק אחר מהאתרים כלל לא מפרטים מה נעשה עם מידע שנאגר על הילדים או על הרגלי הגלישה שלהם.


הדו"ח המלא, הזמין באתר אשנב, מצייר תמונה עגומה של אתרי האינטרנט הישראלים, ועומד בקנה אחד עם מחקר שנערך לאחרונה על ידי ד"ר מיכאל בירנהק וניבה אלקין-קורן ומצא כי פרטיות הגולש הישראלי מופקרת.


עו"ד יהונתן קלינגר, חבר הנהלת עמותת אשנב, אומר: "הרשלנות בה אתרי אינטרנט מוודאים את הסכמת ההורים לשימוש במידע פרטי שהם אוספים על ילדיהם, נמצאת בתחום האפור בחוק ונוגדת פרקטיקות מקובלות של הגנה על מידע".
עוד מוסיף קלינגר: "בעוד בארצות הברית יש חוק מפורש שאוסר על אגירת מידע על ילדים, הרי בישראל טרם חוקק חוק מסוג זה. עם זאת, עדיין דרושה הסכמה של הורים לצורך שימוש במידע. למרות זאת בחרו רבים מאתרי האינטרנט לעשות שימוש לרעה במידע, ולא ליידע את ההורים על השימושים במידע שנאסף על ילדיהם".


ברוך הינוך, יו"ר עמותת אשנב, אומר: "בעקבות הממצאים מגבשת עמותת אשנב אמנת אתיקה שתכוון לאתרים המיועדים לילדים ותקבע נורמות ברורות לגבי אסור ומותר, תוודא הסכמה הורית, ותחזק את הקשר בין הורים לילדיהם. הממצאים המדאיגים שעלו במחקר מוכיחים כי יש מקום להגביר את החינוך והמודעות לשימוש נבון ברשת".

 

אודות עמותת אשנבעמותת אשנב - אנשים לשימוש נבון ברשת, הוקמה להנצחת ערן אדרת ז"ל, אשר שם קץ לחייו בשנת 1997 לאחר שהביע את רצונו להתאבד בפורום ברשת וחברי הפורום עודדו אותו וסיפקו לו הוראות. מאז הקמתה, עמותת אשנב עוסקת בהדרכה וחינוך ומקדמת פרוייקטים בתחום השימוש הנבון באינטרנט. עמותת אשנב הדריכה אלפי הורים במקומות העבודה ולימדה אותם כיצד לתקשר עם ילדיהם שגולשים ברשת, ובמקביל מפעילה מתנדבים - חיילים שמדריכים תלמידי בית ספר ומחנכת לשימוש נבון ברשת.
לאתר אשנבלהוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites