ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


יעילות טיפול בחשיפה ממושכת (שיטת טיפול רגשי) בילדים שסבלו מתסמונת פוסט טראומטית
מחקר של מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מצא:  ירידה של כ -70% בסימפטומים פוסט טראומטיים אצל ילדים ובני נוער הסובלים מתסמונת פוסט טראומטית אשר טופלו בחשיפה ממושכת .
מערכת או-מאמא

מחקר של מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית מצא כי טיפול בחשיפה ממושכת אצל ילדים ובני נוער הסובלים מתסמונת פוסט טראומטית גרם לירידה של 72.3% בסימפטומים הפוסט טראומטיים וכן לירידה של 65.8% בסימפטומים דכאוניים אצל הילדים המטופלים. במסגרת המחקר נבחנו טיפולים בחשיפה ממושכת בקרב 104 ילדים ובני נוער אשר נחשפו לאירועים טראומטיים שונים, ביניהם תאונות דרכים, פיגועי טרור, פגיעות מיניות ועוד.


המחקר מצא כי באמצעות מודל הטיפול הייחודי המיושם בשניידר, ניתן להגיע לשיפור משמעותי בתסמינים של הילד המטופל וכן בתפקודו הכללי בתוך זמן קצר, במסגרת טיפול הכולל 13 פגישות בממוצע. הירידה בסימפטומים הפוסט טראומטיים משמעותה ירידה ניכרת בסבל של הילד הפוסט טראומטי וחזרתו למעגל הלימודים ולתפקוד חברתי ומשפחתי תקין, הדומה לזה לפני האירוע הטראומטי.


שיטת הטיפול בחשיפה ממושכת לסובלים מתסמונת פוסט טראומטית מיושמת במטופלים מבוגרים מזה כ- 20 שנה ופותחה על-ידי פרופ' עדנה פואה מאוניברסיטת פנסלבניה. מומחי שניידר ביצעו הערכה של היעילות הטיפולית והתאמה של שיטת הטיפול לילדים ובני נוער, כחלק ממחקר שנעשה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן ועם אוניברסיטת פנסלבניה. התאמת הטיפול נבנתה מתוך תפיסה לפיה מתן מידע באופן אינטראקטיבי מאפשר הפנמה גם אצל מטופלים צעירים, אשר היכולת הוורבלית והמנטלית שלהם הינה נמוכה מזו של מבוגרים. המחקר נוהל בראשותה של ד"ר איווה גלבוע שכטמן, ראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בר-אילן בשיתוף מיכל ניובורן, המדריכה המקצועית של מרפאת פוסט טראומה בשניידר, אשר פועלת במסגרת המחלקה לרפואה פסיכולוגית בשניידר, בראשות פרופ' אלן אפטר.


המרכיבים בטיפול בחשיפה ממושכת כוללים חינוך פסיכולוגי, נורמליזציה לחוויות הילד המטופל ולסימפטומים מהם הוא סובל,  תיקון פרשנויות מוטעות של תגובות שכיחות לטראומה, חשיפה במציאות לגירויים המזכירים את הטראומה, חשיפה בדימיון וסיפור הטראומה באופן שיטתי ובתנאים בטוחים. 


השינויים הקוגנטיבים המושגים בעזרת חשיפה במציאות הינם השגת ההכרה בכך שהמצב ממנו הילד נמנע הוא למעשה מצב בטוח ויצירת חוויה של שליטה עצמית, כך שמצבים מעוררי חרדה מפסיקים לעורר מצוקה. השינויים הקוגניטיבים המושגים בעזרת חשיפה בדימיון הינם הבחנה בין "היזכרות" לבין "חוויה מחדש", הבחנה בין האירוע הטראומטי לבין אירועים אחרים בחיים והתחלה של שינוי התפיסה לפיה העולם כולו מסוכן.
השירות ניתן במסגרת המחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר ואינו כלול בסל הבריאות.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites