ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סכומי התשלומים בגין חוגים ומורים פרטיים
אגודת ניצן (אגודת הורים ומתנדבים לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, הפרעות קשב וריכוז וקשיי הסתגלות ותפקוד), מפרסמת  ממצאים מתוך סקר ייעודי שערכה באמצעות מכון המחקר סמית – קלקא לרגל פתיחת שנת הלימודים ולקראת כנס הורים גדול, שיתקיים ב- 7 בספט' באוניברסיטת תל אביב.
מערכת או-מאמא

הממצאים מלמדים כי: המשבר הכלכלי הוביל השנה לקיצוץ בהוצאות השוטפות הקשורות בגידול הילדים של חלק ניכר מהמשפחות בארץ. 42% מכלל ההורים (לילדים בגילאי 18 – 6) נאלצו לקצץ בשנה החולפת בפעילויות הקשורות לילדים (חוגים, שיעורים פרטיים, פעילויות פנאי, טיפולים פסיכולוגיים ואחרים). חמישית מההורים נאלצו לקצץ בשיעורים הפרטים בגלל אילוצי תקציב.


כמחצית מההורים ציינו שההוצאה על ילדים (חוגים, טיפול פסיכולוגי, שיעורים פרטיים ופעילויות שונות), היא עד 500 ₪ לחודש.
כמחצית מההורים ציינו שההוצאה היא מעל 500 ₪ (18% מההורים ציינו שההוצאה היא מעל 1,000 ₪).


למי יש את ההוצאות הגבוהות ביותר?


ההוצאה הממוצעת של ההורים לילדים עם ליקויי למידה גבוהה מזו של ההורים לילדים ללא לקויות. בקרב אלו שיש להם ילד עם ליקויי למידה – 64% מוציאים מעל 500 ₪ לחודש - לעומת רק 42% שמוציאים סכום זה בקרב ההורים לילדים ללא לקויות. הפער מחריף בסכום הגבוה ביותר. 26% מההורים לילד עם ליקויי למידה מוציאים מעל 1,000 ₪ לחודש, לעומת רק 13% מההורים לילדים ללא לקויות שמוציאים סכום כזה.


53% מכלל ההורים דיווחו כי ילדיהם (כאמור, בגילאי 6 – 18) מקבלים שיעורים פרטיים. אחוז גבוה יותר של תלמידים עם ליקויי למידה (60%) נעזרים בשיעורים פרטיים - לעומת אחוז נמוך יותר של התלמידים ללא לקויות (48%).


הסקר בדק האם חל קיצוץ בהוצאה הכספית על שיעורים פרטיים. 18% מכלל ההורים ויתרו בשנת הלימודים הקודמת על השיעורים הפרטיים לילדים, או קיצצו בהיקפם לעומת אשתקד. מדובר ב- 24% מההורים לילדים עם ליקויי למידה, לעומת 15% מההורים לילדים ללא לקות.
האם הקיצוץ נעשה בשל אילוצי תקציב?
3 מכל 4 הורים קיצצו בשיעורים פרטיים עקב אילוצי תקציב (68% מההורים לילדים עם ליקויי למידה, לעומת 82% ללא לקויות). 


עפרה אלול, יו"ר אגודת ניצן אומרת: "הורים מתקשים לעמוד בהוצאות הטיפול של הילדים, ובמיוחד הורים לילדים עם ליקויי למידה. בשנה האחרונה אנו רואים את המשבר הכלכלי מתדפק על דלתות ניצן. מספר הפניות של ההורים אלינו לקבלת מלגות גדל בכ- 30% וגם המקרים, שמגיעים אלינו, קשים יותר. הורים רבים, שידם אינה משגת מבקשים שנסייע להם לממן אבחונים, שיעורי הוראה מתקנת ופעילויות אחרות לילדים. אנחנו מעניקים מדי שנה כ- 2 מיליון ₪ למלגות מהתרומות שאנו מקבלים ביום ההתרמה ובמועדים אחרים. בשנים קודמות הצלחנו לענות על חלק ניכר מהפניות. השנה, למרות הצער והכאב, נאלצנו לדחות רבות מהבקשות". 


לאתר של אגודת ניצן 
 

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites