ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מחקר חדש: לפרוביוטיקה יש השפעה במניעה ובהקלת הצטננות ושפעת
מחקר חדש שמתפרסם בימים אלה בדק את השפעת מתן תוספי פרוביוטיקה, (שמיוצר על-ידי חברת דניסקו) בילדים  ומצא כי הילדים חלו פחות וגם  משך וחומרת מקרי שפעת הופחתו משמעותית בקבוצת הטיפול, בשימוש בפרוביוטיקה.
מערכת או-מאמא

מסקנת החוקרים הייתה שהשפעת נטילת פרוביוטיקה מסייעת להגנה הטבעית. ילדים אלו חלו פחות וכאשר חלו  נזקקו פחות לאנטיביוטיקה ונעדרו פחות ימים מבתי הספר הגנים.

הורים לילדים קטנים נמצאים בדילמה כיצד לשמור על הילדים ולהפחית  תחלואה  שמקורה  בשפעת והתקררויות.  לפי המחקר פרוביוטיקה משני זנים ייחודיים מספקת  מענה לחיזוק ההגנות של הגוף והקטנת אירעות וחומרת המחלה ובנוסף קיצור משך המחלה  לפי מחקר שהוצג ע"י  האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ופורסם בימים אלה. הזנים שנחקרו נמצאים בארץ במספר מוצרים מסחריים.


המחקר מציג את היתרונות של זני פרוביוטיקה אלו (לקטובצילוס אסידופולוס וביפידובקטריום לקטיס) בשמירה על בריאותם של ילדים.


המחקר בדק 326 ילדים בגלאים 3-5 שניתן להם תוסף פעמיים ביום במשך 6 חודשים . הילדים חולקו לשלוש קבוצות באופן אקראי כאשר אחת הקבוצות זן אחד של פרוביוטיקה קבוצה שנייה קיבלה קומבינציה של שני הזנים והשלישית קיבלה פלצבו (תכשיר דמה). כאשר הושוו התוצאות ראו שהילדים שקיבלו פרוביוטיקה חלו פחות ואלו שחלו הסימפטומים היו קלים יותר ומשך המחלה התקצר. השימוש באנטיביוטיקה בילדים שנטלו פרוביוטיקה  היה מופחת ובנוסף  הם  נעדרו פחות מהגנים בהשוואה לקבוצת הפלצבו. הקבוצה שקיבלה את שני הזנים היתה  עם התוצאות הטובות ביותר)


דתיה יער יועצת ל"פרוביוטיק קיד" מבית אלטמן: "במחקר זה נחקרו שני זנים של פרוביוטיקה והראו שמתן קומבינציה של שני הזנים הובילה להפחתת מקרי חום אצל ילדים ב-73% , מקרי נזלת ב-59%  ושיעול ב-62% כל זה יפורסם בעיתון היוקרתי פדיאטריק.  מתן יומי של תוסף פרוביוטיקה המכיל את הזנים הללו הראה הפחתת תסמינים של חום נזלת ושיעול , נצפתה פחות תחלואה וגם חומרת מחלה פחותה. ילדים אלו בקבוצת המחקר אשר נטלו את תוסף הפרוביוטיקה נזקקו פחות למרשמי אנטיביוטיקה. נזקקו פחות לאנטיביוטיקה  ונעדרו פחות ימים מבית הספר.
מסקנת החוקרים במחקר חשוב זה  היתה שנטילת תוספי הפרוביוטיקה מסייעת להגנה הטבעית של הגוף ועל ידי כך מפחיתה את משך וחומרת המחלה . מחקר זה מתווסף למחקרים אחרים שהראו את ההשפעה המיטיבה של פרוביוטיקה במצבים בריאותיים שונים.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites