ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


אבחון דרך גלגל העין (אירדיולוגיה) בילדים

האם שוני בין צבעי העיניים מרמז גם על שוני בנטייה למחלה? לאופי? האם התבוננות בגלגל העין יכול לספק מידע אודות האלרגיה של ילדך? הפרעת הקשב והריכוז? חוסר התיאבון? ההשמנה? האם יכול לספק מידע אשר יסייע בהגעה לדרך הטיפול המתאימה ביותר לילדייך?
הילה ירין-גורביץ' N.D - נטורופתית מוסמכת. תזונה פונקציונלית וצמחי מרפא.

קשתית העין היא מעין מרקע מיניאטורי היכול להקליט ולאמוד את הסטטוס הבריאותי שלנו.
רשמים מכל אבר הגוף מועברים לקשתית, דרך קשר ישיר הקיים בין השכבה העליונה של הקשתית ומערכת העצבים הסימפטטית.
באמצעות בדיקה זו, ניתן לדעת אילו מהקשיים הם מולדים ואילו מהם נרכשים משך הזמן, מה קיים במצב הנוכחי ובעיקר איך ניתן לשפר את המצב  ולהתאים את הטיפול והתזונה הטובה ביותר לילדך.


צבע עיניים מתחלף? הופך מחום לירוק? עיניים כחולות ים?

העיניים מתחלקות בראש ובראשונה למשפחות עפ"י צבען ובכך מצביעות על נטיות מולדות שכדאי ומומלץ לדעת מהן על מנת להבין טוב יותר את הטיפול בילד מבחינה תזונתית ואורח החיים המתאים:

 

הילדים בעלי העיניים הכחולות הם בדרך כלל בעלי רגישות גבוהה לסביבה וקליטה חדה; אלה ילדים הזקוקים למגע רב וחום עקב הנטייה לצבור דברים בבטן ואף קיימת נטייה להתפרצויות כעס.
ילדים אלו יטו לקשיים המאופיינים עם חולשה של מערכת החיסון, כגון: עודף ליחה, בעיות עור – אקזמה, פסוריאזיס, אלרגיות, סינוסיטיס, ברונכיטיס, בלוטות נפחות וכו'...


הילדים בעלי העיניים החומות כהות (ההמתוג'ניות)- לילדים אלה נטייה לחולשה במערכת העיכול, הכבד ומערכת העצבים. תופעה שכיחה היא חוסר איזון במרכיבי הדם, כגון: אנמיה, ירידה במספר הלויקוציטים בדם ועוד. לרוב, ילדים אלו יתאפיינו במזג חיוני ואנרגטי מאוד ויהיו שייכים לרגשנים שבחבורה.


הילדים בעלי העיניים בצבע חום בינוני (העין המעורבת) ילדים בעלי צבע עיניים מסוג שכזה יטענו במקרים רבים שעיניהם משנות את צבען. בסיס אופיים של ילדים אלו מזכיר את אופיים של בעלי העיניים ההמתוג'ניות אך שונה בכך שמתאפיין בהתלבטויות והססנות רבות.
מאפיין קבוצה זו מחלות של דרכי המרה, הכבד והלבלב בתופעות כגון: קנדידה, היפוגליקמיה, או היפרגליקמיה.


מאיזה גיל ניתן לערוך את הבדיקה?

אצל ילדים ניתן לערוך בדיקה בעין החל מגיל שבע מאחר ולפני גיל זה העין עדיין עוברת תהליכים ומתגבשת.


איך מתבצעת הבדיקה?

צילום העין מתבצע כאשר המטופל מניח את ראשו על מעמד מיוחד המונע תזוזות מיותרות ומאפשר צילום מדויק ומהיר. לאחר שהעיניים צולמו, תמונתן המוגדלת מאד מופיעה על מסך המחשב, דבר זה תורם רבות לשיתוף הפעולה מצד הילד ומאפשר לקיחת אחריות אישית והתמדה בטיפול.
מידע ראשוני על הילד מוסרים ההורים כאשר בתהליך הבדיקה התמקדות בחיפוש אחר מקור הבעיה ופחות בסימפטומים.
אחת הפניות הנפוצות מגיעה בעקבות הפרעת קשב וריכוז  - מקור ההפרעות של קשב וריכוז בילדים יכול להיות נעוץ בסיבות שונות, למשל חולשה בכבד הגורמת לכך שמערכת הדם אינה נקייה. בעיה זו משפיעה על מערכת העצבים וגורמת לקשיי ריכוז.
סיבה אחרת היא טפילים במערכת העיכול כגון קנדידה, המפרישים רעלים בדם ועלולים להזיק למערכת העצבים. גם מצבים של היפוגליקמיה (נפילות סוכר) מכניסים ילדים למצבים של חוסר שקט ומתח, וכמו כן בעיות הורמונאליות של בלוטת התריס או בלוטת האדרנל.


פנייה נפוצה נוספת היא עם ילדים עם נטייה להשמנה אשר אינם אוכלים הרבה אך בכל-זאת משמינים.
פעמים רבות מתגלה אי סבילות למזון (רבים רואים ומכנים אותה אלרגיה) אשר גורמות לחולשה של מע' העיכול ובעקבותיה מחמירה את הבעיה. סימפטומים האופייניים לחולשה של מע' החיסון כגון: התקררויות, נטייה לחלות, אפטות בפה, הרפס חוזר, חוסר תיאבון, משיכה למתוק, חולשה, ילד שמתקשה לעלות במשקל וכו'..מתקשרים גם הם וניתן לצפות במקורם בבדיקה.


טיפול משולב

הטיפול כולל הנחיות תזונתיות מותאמות אישית לילד ובהתאם לסיבת התופעה ובאופן הדרגתי כזה שיקל על התהליך ובו זמנית ייתן מענה טיפולי רחב הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית בעיקר באמצעות תזונה וצמחי מרפא ובעת הצורך בשמנים אתריים ותמציות באך מותאמות.


לסיכום

גופינו "מדבר" אלינו ושולח לנו סימנים יום יום. לעיתים קרובות, אין אנו מקשיבים לסימנים אלו ורק כאשר מתעוררים בגופינו הסימפטומים לבעיה, תשומת ליבנו מוסבת אליה ולצורך לטפל בה.
מודעות ושימת לב כבר מגיל צעיר למזון ,לאורח החיים, לצרכיו ולקצה האישי של הילד יכולים לחסוך דרך ארוכה ומייגעת בחיפוש אחר המקור לקשייו של הילד.

 

 

אבי האירדיולוגיה המדעית המודרנית, היה רופא הונגרי, סקרן וחובב טבע אשר אהב לטייל ביערות ולעסוק שם במדיטציה. באחד מטיוליו, מצא ינשוף ששבר את רגלו. הוא לקח את הינשוף לביתו על מנת לטפל בו, שם הוא קיבע את רגלו ובאחד מן הימים כאשר הינשוף ישב מולו, הוא הבחין שבאחת מעיניו ישנו סימן. על מנת לבדוק את הקשר והאם יש משמעות פיזיולוגית לסימן זה, שבר את הרגל השנייה של הינשוף ואכן הסימן הופיע גם בעין השנייה, לאחר הטיפול הינשוף נשלח לחופשי.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites