ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


Zuuzi - משחק המסייע להתמודדות והכנה לשינויים
שינויים והתחלות חדשות הם הזדמנות לצמיחה וליצירה, אולם אצל ילדים הם עלולים לגרום לחרדה ולבלבול. במצב זה יש להורים תפקיד חשוב- ללמד את ילדיהם להתגבר על הקושי ולעזור להם להסתגל למציאות החדשה בדרך הקלה והטובה ביותר.
ריקי לוי דינר 

לשם מטרה זו חברת zuuzi (זוזי הורות בע"מ) פיתחה את ערכת המשחק "קוקי והטיול הגדול לירח", באמצעות סיפור ומשחק עוברים הילד וההורה מספר תהליכים המבוססים על עקרונות הטיפול במשחק, המחזקים את הילד ומעודדים אותו לפתח גישה אופטימית לקראת החדש. הערכה פותחה בישראל תחת ייעוצה של ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית ומוחית בינלאומית בתחום הטיפול במשחק.


תגובת הנסיינית
המוצר הגיע אליי בדיוק בזמן הנכון. הלידה המתקרבת וכניסת תינוק חדש לביתנו, וזאת לאחר שלפני שנה כבר נכנסה אחת שכזו למשפחה, מהווים בעיני שינוי גדול מדי עבור בני הבכור בן החמש. למרות השיחות שאנו מנהלים עימו בנושא, הרגשתי כי יש צורך בטיפול רגיש יותר אך לא הייתי בטוחה כיצד לבצעו. האם לדוש בעניין? האם לקנות לו בובת תינוק? אולי הוא עצמו גדול מדי לבובה שכזו? בקיצור תהיות הוריות באשר להתמודדות עם שינוי ביתי המשפיע על הילדים.
ואז הגיע ההערכה-קוקי הפך חבר בביתנו.
הערכה, אחת מתוך שלוש, מורכבת משלושה חלקים: ספרון ובו עלילה ספציפית – במקרה זה קוקי והטיול לירח, סדרת קלפים הכוללת קלפים עם דמויות הסיפור, וקלפי חפצים שונים מהם ניתן להרכיב סיפורים כיד הדמיון, ובובת הגיבור הסיפורי – קוקי.
בסיפור הספציפי של קוקי מתואר הפחד מהכניסה החדשה לגן בצורה השלכתית- ילדותית, קוקי למעשה "נוטל" את פחדי הילד/ה אליו ומעבירם דרך סיפור עלילתי את השינוי. הפחד הופך לחוויה קסומה והשינוי למיוחל, מבורך ואף מהנה.
במקרה שלנו לא מדובר בכניסה לגן, אך בעזרת הקלפים יצר בני את סיפור הלידה העתידית וכניסתו של הבן החדש למשפחה- צ'ופצ'יק. במהלך תווית הסיפור נעזר בדמויות מתוך סיפורו של קוקי, כאשר כל דמות ואף הוא נטלו על עצמם תפקידים במערך המשפחתי החדש. כל הסיפור כמובן שהותווה בתיווכנו, אך ניתן בו חופש לדמיונו ורצונותיו.
הבובה קוקי ממשיכה להיות דמות פועלת וחיונית בביתנו כאשר בני משליך עליה ואליה את רצונותיו וחששותיו כיאה לילד בן חמש המתמודד עם אני מתפתח.
מומלץ ביותר לקראת שינויים, ובכלל ככלי להעשרת שפה ופיתוח הדמיון.
 

בערכה:

  • ספר-  "קוקי והטיול הגדול לירח" מאת שלומית הכהן, איורים ליאת אלוף
  • בובת הקואלה קוקי
  • כרטיסיות להצגת השינויים והמצבים החדשים
  • חוברת הדרכה להורים


מחיר הערכה 169 שקלים, ניתן להשיגה בדיאדה וחנויות צעצועים מובחרות ברחבי הארץ. לבירור פרטי החנות הסמוכה: 054-7539996 או באמצעות האימייל  או האתר

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites