ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים ליום הולדת חורפי
לפני שאתם שולחים את ההזמנות, כמה דגשים שחשוב לקחת בחשבון כדי שהחגיגה תהיה מושלמת ונעימה לכל המוזמנים.
איריס יולדוס קטן, תיאטרון הילדים "קצפת ותות"

בשנים האחרונות אנחנו סומכים על חברות מקצועיות לעזור לנו לשדרג את מסיבת היומולדת, אבל בין אם בחרתם להרים אירוע לבד או נעזרתם באיש מקצוע, בעונה הקרה ישנם כמה כללים שחשוב ליישם עוד לפני האירוע – כדי להבטיח שהכל יתקתק לשמחת המוזמנים. איריס ודניאל קטן, מייסדי "קצפת ותות" – תיאטרון נודד לילדים המתמחה בהצגות וימי הולדת, מספרת לנו מה צריך בשביל להרים אירוע כהלכתו, ומזכירה שיש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון.


מתי נפגשים? למרות שבחורף רוב המסיבות מתקיימות בתוך הבתים או באולם מושכר, בחירת השעה היא נקודת קריטית באירוע. מומלץ לבחור בשעת אחר הצהריים, שלא פוגעת בסדר היום של הילדים (האירוע יסתיים עד 19:00 מקסימום) ולא מוקדמת מדי להורים. אם בחרתם לקיים את האירוע בחצר הבית מומלץ להקדים את האירוע (16:00) כדי להבטיח הנאה מקסימלית משעות האור – עד לשעת 17:30.


קביעת תאריך אם החלטתם להיעזר בשירותיה של חברת מסיבות מקצועית מומלץ לקבוע תאריך מראש: בהתאם לתאריך המקורי של יום ההולדת או בסמוך אליו (לקראת הסופ"ש). לאחר מכן החלו ליידע את ההורים, על מנת שישריינו את התאריך המבוקש – במקרה זה יהיה קשה לקבוע תאריך חדש בהתרעה קצרה. מומלץ לתלות שלט בכיתה או בגן אודות האירוע, כדי לוודא שאין עוד ילדים שמתכננים יומולדת בתאריך קרוב. במקרה וכן הגדילו ראש ושלבו כוחות לשתי חגיגות באירוע אחד: יותר זול ושמחה גדולה יותר.


מזג אוויר למרות החששות אנחנו עדיין חיים באקלים ישראלי ולכן אפשר לקחת סיכון ולשריין את המסיבה גם לחצר לא מקורה. עם זאת הקפידו להכין אופציה להעברת המסיבה פנימה (סלון או חדר אורחים), כדי שגם טפטוף של גשם לא יהרוס את התוכניות.


הכי טוב בבית אם החלטתם לחגוג בבית מומלץ להכין את השטח מראש: אתם עומדים לארח קבוצה גדולה של ילדים ולכן אתם זקוקים לכל סנטימטר של מרחב בבית. הקפידו לפנות כמה שיותר רהיטים לחדר אחסון, הורידו חפצים חדים העלולים להפוך למשחק מסוכן ומצאו בייביסיטר לכלב או לחתול – לא כל הילדים מרגישים בנוח עם בעל חיים. בנוסף לכך מומלץ להפריד ולהגדיר את אזור ההפעלה ואזור הפטפוטים של ההורים, כדי שבעת האירוע תוכלו גם אתם להירגע ולאפשר להורים לנוח בעת ההפעלות. מניסיון שלנו מומלץ להתעקש על הפרדה זו, כדי שהילדים לא יקפצו כל הזמן לבקר את ההורים. אם אין לכם הרבה מקום בבית מומלץ אפילו להודיע מראש שהאירוע מיועד לילדים בלבד.


הקדם תרופה לרעש ימי הולדת הם בדרך כלל אירועים רעשניים ותוססים. הקפידו שלא לחגוג את יום ההולדת במקלט – שם התהודה מכבידה על יכולת התקשורת, ולפני תחילת ההפעלות הדריכו את הילדים לדבר בשקט ולא לצעוק. סדר פעולות אלו יבטיחו מעבר רגוע של החגיגה, וכדאי גם לעדכן את ההורים בנושא.


מה לובשים? בגדי יום ההולדת של חתן המסיבה הם תמיד סיבה לחגיגה. עם זאת כדאי להקפיד להלביש את הילד\ה בבגדים נוחים שלא יגבילו את התנועה והחופש להתפרע. הקפידו שלא להלביש את הילדות בחצאיות שמגבילות את יכולת התנועה, ומומלץ לבחור בבגדים של שכבות: שיאפשרו לילד להוריד שכבה במהלך ההפעלות. בכל מקרה, הכינו גם מעיל או שמיכה לסוף האירוע – אז האנרגיה יורדת ואיתו גם הטמפרטורות בחוץ.

 

לאתר תיאטרון "קצפת ותות"להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites