ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ספר: בחזרה ליער מאה העצים
"האם באמת אפשר לכתוב המשך לספר קלאסי? רבים ניסו ונכשלו, אבל בחזרה ליער מאה העצים עשוי להיות היוצא מן הכלל".
ריקי לוי דינר

שורות אלו מהוות את אחת מהביקורות בעולם המהללות את ספר ההמשך לספרי פו הדב ואני מצטרפת אליהן בכל תוקף. קצת באיחור משאר העולם מגיע אף אלינו ספר ההמשך לפו הדב. למרות שבעקבות ילדינו נחשפנו כבר לאין ספור המשכי קלאסיקות. הפעם מדובר בהנאה אמיתי העוקבת אחר המקור הן במלל, בעיצוב הדמויות ובאיורן. תענוג של נוסטלגיה המדברת אל כולם- ילדים, מבוגרים וכאלו שלא התבגרו.


מאת: דיויד בנדיקטוס
איורים: מרק בורג'ס
תרגום: עטרה אופק
הוצאה: ידיעות ספרים
מחיר: 88 ש"ח


מתוך הספר:
פּוּ וַחֲזַרְזִיר, כְּרִיסְטוֹפֶר רוֹבִּין וְאִיָּה נִרְאוּ לָאַחֲרוֹנָה בַּיַּעַר – הוֹ, הַאֻמְנָם עָבְרוּ שְׁמוֹנִים שָׁנָה מֵאָז? אֲבָל לַחֲלוֹמוֹת יֵשׁ הִגָּיוֹן מִשֶּׁלָּהֶם, וְנִדְמֶה כְּאִלּוּ שְׁמוֹנִים הַשָּׁנִים הָאֵלֶּה חָלְפוּ בִּן-יוֹם.
פּוּ, שֶׁמֵּצִיץ מֵעֵבֶר לִכְתֵפִי, אוֹמֵר: "שְׁמוֹנִים זֶה בֶּאֱמֶת מִסְפָּר מֻצְלָח, אֲבָל בְּעֶצֶם זֶה יָכוֹל לִהְיוֹת שְׁמוֹנִים שָׁבוּעוֹת אוֹ יָמִים אוֹ רְגָעִים, וְלֹא שָׁנִים." וַאֲנִי אוֹמֵר: "בּוֹאוּ נִקְרָא לָזֶה שְׁמוֹנִים שְׁנִיּוֹת, וְאָז זֶה יִהְיֶה כְּאִלּוּ לֹא עָבַר מֵאָז שׁוּם זְמַן בִּכְלָל."


כמי מגדירה עצמה כמעריכה ספרות טובה מהי, לצד נוסטלגיה משובחת הלוקחת אותך במעבי הזמן לא הייתה מאושרת ממני להחזיק ספר זה בידי. למרות שמדובר בהוצאה חדשה, סיפור חדש ואם ניתן לאמר אף מודרני, נדמה כי הזמן לא חלחל אל בין דפי הספר ואנו נחשפים שוב לחברי הילדות שלנו פו וחבריו ביער מאה העצים. לא רק זאת אלא שהאיורים הנפלאים של מרק בורג'ס (שאייר אף את הדב פדינגטון), מחיים מחדש את גיבורי הסיפור ומשמרים בכך את נופך הילדות והקלאסיקה שלהם. בניגוד לחידושי קלאסיקות הנעשות היום באופן ממוחשב הן המספר והן המאייר משמרים מתוך כבוד את אופיין של הדמויות עד כי נדמה שעדיין מדובר בספר קלאסי על כל הכבוד וההדר המשתמע מכך.


הוצאת הספר לא אושרה במהרה ודיויד בנדיקטוס ומרק בורג'ס חיכו לאישור קרן הנאמנות של פו הדב לפרסום הספר. ואני רק מוסיפה כי אם קרן הנאמנות אישרה ודאי יש לכך סיבה טובה.
חובה בכל בית!


מבחן קריאה
ילדים ומבוגרים: הנאה צרופה. ספר ארוך ניתן לקריאה בהמשכים
מחיר: סביר בהחלט, מצדיק את איכות הספר והסיפור

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites