ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


המדריך לתכשירי טיפול וטיפוח בריאים לתינוקות
כבר ברור לכולנו כי אי אפשר להצביע על מחולל אחד כגורם לתחלואה ובעיות בריאות, ונכון שאיננו יכולים למגר את הכל. אולם, התנהגות מונעת תתרום משמעותית לשיפור בבריאותנו ובאיכות חיינו, ולמניעה או דחייה של מחלות. אחד הגורמים הפשוטים שבהם, הנם תכשירי הטיפול והטיפוח אליהם אנחנו וילדינו נחשפים מדי יום.
מומחי מאמי קר

עם התפתחות הקדמה, אנו מגלים יותר ויותר מחלות חדשות, יותר מחלות קטלניות ויותר אנשים הסובלים מהן באופן כרוני ובגיל צעיר יותר. יותר ילדים לקויי למידה, יותר בעיות של עודף משקל, מחלות של דרכי הנשימה ועוד. ההתחממות הגלובאלית, החשיפה לקרינת השמש, קרינה אלקטרומגנטית וקרינה סלולארית, אף הם תורמים באופן ישיר, מלא, חלקי או עקיף לפגיעה בבריאות.


הקדמה מביאה איתה תוחלת חיים ארוכה יותר, אך האם איכותית יותר?
כבר ברור לכולנו כי אי אפשר להצביע על מחולל אחד כגורם לתחלואה ובעיות בריאות, אך מכלול של אלמנטים אליהם נחשפים יחד עם גנטיקה משפיעים באופן דרמטי על הבריאות.
נכון שאיננו יכולים למגר את הכל, אך בהחלט כל התנהגות מונעת תתרום משמעותית לשיפור בבריאותנו ובאיכות חיינו, ולמניעה או דחייה של מחלות.
אחד הגורמים הפשוטים שבהם, הנם תכשירי הטיפול והטיפוח אליהם אנחנו וילדינו נחשפים מדי יום.


השוק מציע מגוון גדול של תכשירים המבוססים על רכיבים  טבעיים.
כיצד נדע איזה תכשיר הוא אמיתי ועומד מאחורי ההבטחות שלו. מדריך להורה (לגזור ולשמור):

1. את ריכוז הרכיב בתכשיר ניתן למדוד על פי מיקומו ברשימת הרכיבים. הרכיב הראשון ברשימה יהיה הרכיב שנמצא בריכוז הגבוה ביותר, ובהמשך בסדר יורד שאר הרכיבים.

2. העדיפו תכשירים נטולי או בעלי ריכוז נמוך של רכיבים כמו פטרולטום / פטרול / פרפין / שמן מינרלי /וזלין– אלו נגזרות שונות של תוצרי לוואי מתעשיית הדלקים והנפט. הדעות בעולם חלוקות בנוגע לרכיב זה. אין הוכחה לכך שהוא מזיק לטווח הרחוק, אך ברור שהוא שומן תעשייתי זול, שאינו מתפרק ואינו מתקלקל על המדף. בנוגע לתועלת – מדובר ברכיב שומני שאינו נספג בעור ומשאיר עליו מעטה שומני, שאינו מאפשר לעור – האיבר הגדול בגופינו,  להתאוורר.

3. העדיפו תכשירים ללא פרבן /פרבנים (חומר משמר) השנוי במחלוקת בנוגע להיותו מזיק.

4. העדיפו תכשירים ללא SLS (רשום בדרך כלל כ Sodium Lauryl Sulfate ) או בריכוז נמוך ככל הניתן – זהו רכיב כימי הנמצא בשימוש כמעט בכל מוצר מקציף, החל מתכשירי ניקוי לבית ועד לשמפו והסבון הנפוצים. כמו חבריו הרכיבים הנפוצים הנוספים, הנו רכיב שנוי במחלוקת. הממסד הקונבציונאלי טוען שאין הוכחות לכך שהוא מזיק, בעלי האג'נדה טוענים כי הוא עלול לגרום לאלרגיות קשות ואפילו לסרטן. הניסיון מוכיח כי מצבם של ילדים בעלי רגישות עורית גבוהה, הוטב ללא הכר, לאחר שנמנעו משימוש בתכשירים עם SLS.

5. העדיפו מוצרים ללא פורמלדהיד/ פורמלין או דיוקסן 1,4 – שני חומרים שמינונם בתכשירים מוגבל במקומות רבים בעולם. הפורמלין הנו חומר כימי המשמש להשמדת חיידקים, נמצא בשימוש לשימור גופות, חשוד כמסרטן וכגורם לבעיות נשימה. הדיוקסן הנו חומר המשמש להקצפה, חשוד כמסרטן, כמעורר בעיות נשימה, מומים מולדים, וכמשפיע על הכליות ומערכת העצבים. חומרים אלו נפוצים בשמפו, סבונים נוזליים ומגבונים לחים.

6. שימו לב כי תכשירים שכתוב עליהם "מכיל רכיבים טבעיים" / "מבוסס על רכיבים טבעיים" או לשם המותג או המוצר מוצמדת המילה "טבע/טבעי/מן הטבע" אינו הופכת את המוצר לטבעי. יתכן שאחד הרכיבים שבו הגיע ממקור טבעי, אך אין זה אומר כי התכשיר נטול חומרים כימיים אחרים.

7. שימו לב לכיתוב המילה "עם" לדוגמא: "עם שמן זית" אינו מצביע על כך שהמוצר טבעי אלא כי יש בו רכיב אחד שהנו שמן זית, מינונו בתכשיר אינו ברור, וגם לא בטוח כי הנו בכבישה קרה (תהליך הפקה ששומר על הערך התזונתי והקוסמטי). שמן זית "רגיל" מועיל רק במעט.

8. ילדים ותינוקות רגישים יותר ממבוגרים, ויתכן מאוד כי יגיבו בחריפות רבה יותר לתכשירים שמבוגרים אינם רגישים להם. מחזור הדם ושטח פני העור אצלם קטן יותר ולכן השפעת התכשירים היא גדולה יותר.

9. רציתם תכשיר טבעי כיצד תדעו איזה להעדיף? בראש ובראשונה תכשירים המכילים 100% רכיבים טבעיים, אח"כ בסדר יורד: תכשירים המכילים רכיבים פעילים טבעיים, תכשירים המכילים רכיבים טבעיים, ותכשירים עם רכיב טבעי אחד, ולבסוף כל השאר.

10. דבש הנו הזהב של הטבע, אך יש לשים לב אין להשתמש במוצרים המכילים דבש או תוצרי כוורת אחרים (פרופוליס למשל) בתינוקות מתחת לגיל שנה.

11. אם מצאתם תכשירים שהם טבעיים ב  100%, בדקו שעומדת מאחוריהם חברה אמינה, ושמוצריה זמינים לכל, ומחירם הוגן.

12. "זול עולה ביוקר" שימו לב לכדאיות הכלכלית ולא לתווית המחיר.  שימוש בשמפו טבעי למשל, חוסך קנייה של מרכך שיער, וזאת מאחר והשמפו שומר על הרכות הטבעית של השיער. 
 


לאתר מאמי קר

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites