ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


חדש בנהריה BirthTrack לידה בשידור חי
חדרי הלידה בבית החולים לגליל המערבי בנהריה, הצטיידו לאחרונה במכשיר חדש לניטור מהלך הלידה, ללא צורך בבדיקות נרתיקיות חוזרות.
מערכת O-mama

המכשיר החדש מודד את פתיחת צוואר הרחם וירידת ראש התינוק בזמן הלידה, על ידי שימוש במערכת מדידה מבוססת אולטרא-סאונד, ומאפשר לצוות הרפואי כמו גם ליולדת ומלוויה, מעקב רציף אחר התפתחות הלידה.


כיום, מתבצעות בדיקות להתקדמות הלידה בדרך של החדרת אצבעות לצוואר הרחם על ידי הרופא המטפל או המיילדת. בדיקות אלו מהוות הערכה בלבד ונחשבות ללא מדויקות ובלתי נוחות ליולדת. לעומתן, ה-BirthTrack הינו המכשיר היחיד בעולם הבודק את הפרמטרים האמורים בצורה רציפה ומדויקת, דבר המאפשר לצוות המטפל להעריך את מצב הלידה בכל רגע נתון.


חדרי הלידה בבית החולים נהריה, הם הראשונים בישראל העושים שימוש בטכניקה החדשה שהמכשיר מציע.
פרופ' יעקב בורנשטיין, מנהל האגף לבריאות האשה, מציין שהמכשיר פועל בעקרון הדומה למערכות ניווט GPS ומאפשר מידע רציף על מיקום ראש העובר ההולך ויורד לקראת הלידה, ובמקביל מציג את מידת פתיחת צוואר הרחם בסנטימטרים.


פרופ' בורנשטיין מסביר עוד, שיתרון המכשיר הוא בהצגה מדויקת של מהלך הלידה ובהימנעות מבדיקות תוך נרתיקיות חוזרות. מי שעוד מרוצה מפעילות המכשיר החדש הוא בן הזוג של היולדת, אשר מצפיה בצג המסך, מעדכן את זוגתו בזמן אמת כיצד יורד ראש העובר בעת ציר ומה מצב צוואר הרחם, ההולך ונפתח לקראת הלידה.


חידוש זה, מצטרף למערכת מחשוב וניטור מהלך לידה מרכזי בעזרת מערכת CIVOB אשר גם בה צוידו לאחרונה חדרי הלידה, בעזרת תרומה מקרן תד אריסון.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites