ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


קשיים העלולים להתעורר בזמן הנקה
סדקים בפטמות, גודש, חסימה, שינוי בסגנון החיים, החזרה לעבודה ועוד.
ד"ר מיכאל רוטשטיין, מומחה ברפואת ילדים ובנוירולוגיית ילדים

בשבועות הראשונים ההנקה עלולה לגרום לכאבים. הפטמות עלולות להיסדק ולהכאיב. מלאות השדיים גורמת אף היא לתחושת כובד ולכאב. חלק מהנשים המיניקות עלולות לפתח חסימה של צינורית חלב, העלולה לגרום לדלקת מכאיבה בשד (MASTITIS ). ברוב הבעיות, מלבד דלקת בשד, ניתן לטפל בבית. דלקת בשד מצריכה התייעצות רפואית.


קושי נוסף העלול להתעורר אינו רפואי אלא קשור בעיקר בהשפעת ההנקה על סגנון החיים של האם המיניקה. התינוק הרוצה לינוק כל מספר שעות מחייב קשר פיסי קרוב יחסית בין האם והתינוק ומעט חופש תנועה. אימהות מיניקו עלולות לחשוש מהצורך ללבוש בגדים שיאפשרו לה להיניק בכל מקום או מהצורך בתזונה מאוזנת בזמן ההנקה. מאידך, נשים מיניקות רואות בשינויים הכרחיים אלו חלק מהחן הנלווה לתקופה ייחודית זו.


על האם המיניקה להימנע עד כמה שניתן מעישון בזמן ההנקה, העלול לגרום להקאות, שלשולים ואי שקט אצל התינוק ואף להפחתה בכמות החלב.


נשים המתכננות לשוב לעבודה לאחר הלידה צריכות לשקול בזהירות את נושא ההנקה. אם מתאפשר, הן יכולות לשאוב חלב מהשד ולשמרו במקרר על מנת שהתינוק יוכל להמשיך ולקבל חלב אם בזמנים בהם הן עובדות. חלק מהנשים מיניקות רק בלילה וביום התינוק ניזון מתחליף חלב אם.


למרות הקשיים, רוב הנשים המיניקות מציינות את האושר שההנקה גורמת להן ואת הקשר המיוחד שנוצר עם התינוק. חלק מהנשים אינו מרגיש נוח בקשר להנקה. אם האישה אינה בטוחה האם ברצונה להיניק או לא, היא יכולה להתנסות בכך במשך מספר שבועות ולהפסיק אם אינה שלמה עם ההנקה.  עם זאת, החזרה להנקה קשה יותר  אחרי שהתינוק ניזון מתחליף חלב אם.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites