ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מהי כמות חלב האם או התמ"ל הדרושה לתינוק

כמויות ההאכלה האופטימליות לתינוק משתנות על פי גילו של התינוק. חשוב לזכור שלא כל התינוקות נולדו דומים, וקיים שוני ניכר בין כמויות ההאכלה בקרב אוכלוסית תינוקות נתונה.
ד"ר מיכאל רוטשטיין, מומחה ברפואת ילדים ובנוירולוגיית ילדים

המדד החשוב ביותר לכך שהתינוק ניזון כפי שצריך הוא העליה במשקל לאורך זמן. גם במידה וקיים רושם שהתינוק אינו אוכל כצפוי ממנו, הרי שמשקלו התקין והמשך העליה במשקל הוא הדבר החשוב.


על פי חישוב קלורי, תינוק זקוק לכ- 80-120 קלוריות ליום, לכל קילוגרם משקל גוף בחדשים הראשונים לחייו, ולכ 100 קלוריות ליום לכל קילוגרם משקל גוף בגיל שנה.


על פי חישובי נפח, צורך תינוק כ 200-150 סמ"ק נוזל חלב ליום לכל קילוגרם ממשקל גופו. על פי חישוב זה, יהיה זקוק תינוק ששוקל 3 ק"ג לכ- 600-450 סמ"ק חלב ליום.


התינוק יונק מעט מאד ביומיים שלשה הראשונים לחייו. מצב זה הינו תקין לחלוטין ואין מקום לחשש גם אם יורד עד 10% ממשקלו בזמן הלידה.
בשבועיים הראשונים משתנות כמויות ההאכלה, ונעות סביב 60 עד 90  סמ"ק בכל ארוחה. מספר הארוחות משתנה מאד ונע בין תדירות של כל 2.5 עד ארבע שעות בדרך כלל. לא נהוג בדרך כלל להעיר תינוק כל מספר שעות לארוחה, אלא אם כן משקלו נמוך מאד או בהמלצת הרופא.


לקראת גיל חודש יורדת תדירות ההאכלה וכמויות ההאכלה בכל ארוחה עולות. דבר זה משתלב בדרך כלל עם הכרה טובה יותר מצד הסביבה לגבי רצונות התינוק, כך שהארוחות הופכות מסודרות יותר. ארוחה אפיינית בגיל זה נעה סביב כ- 120 סמ"ק לכל ארוחה, והתדירות יורדת לכל 4 עד 4.5 שעות לערך.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites