ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים לעידוד צחצוח שיניים בקרב ילדים ופעוטות
להורים תפקיד חשוב בהקניית הרגלי צחצוח נכונים ומתן תשומת הלב של הילד לחשיבות נושא הצחצוח לשמירה על היגיינת ובריאות הפה.
ד"ר נפתלי ברזניאק, רופא שיניים בכיר ויועץ מומחה מטעם מותג היגיינת הפה ORAL-B

גשו עם ילדכם ובחרו עמו במשותף את מברשת השיניים. בחירה שלו במברשת שהוא אוהב  תגרום לו לחבב את המברשת ולהרגיש מעין מחויבות לנושא הצחצוח. ככלל, המלצת רופאי השיניים היא להחליף את המברשת אחת ל- 3 חודשים. הרכישה המשותפת עם הילד היא הזדמנות נפלאה לזמן איכות עם הילד וכמובן הזדמנות לחדש את מברשת השיניים שיתכן שעבר זמנה.


ההמלצה החד משמעית היא לצחצח שיניים הן לאחר ארוחת הבוקר והן לפני שהולכים לישון. לצערי, ישראלים רבים, אינם מיישמים את המלצת צחצוח השיניים בשעות הערב. בהעדר בקרה על צחצוח השיניים בבוקר על ידי הילדים, מתחדדת חשיבות ההקפדה על צחצוח הערב, כדי לוודא שלא יעבור יום בלי צחצוח. בזמן הצחצוח הלילי, הדגישו בפניהם את החשיבות של לזכור לצחצח גם בבוקר.


הפכו את הרצון להזכיר לילד לצחצח למשחק משעשע. הציבו לו פתקים ותזכורות מאוירות בכל מיני מקומות לא צפויים, באזור, הטלוויזיה, המחשב, המקרר וכוד'.  עם ילדים קטנים יותר אף מומלץ "להגיע להסדר" לפיו תוענק להם מדבקה על כל צחצוח שלא ישכחו ובהצטבר מדבקות רבות, תוענק להם מתנה נאה.


אין כמו דוגמא אישית. הקפידו לצחצח שיניים ליד הילדים, גם אם זה מצריך מכם ללכת לחדר האמבטיה של הילדים. בערב, קראו להם לעמוד לידכם והראו להם שאתם מצחצחים בקפידה, גם בחופש. הילדים מסתכלים עליכם, מחקים אתכם ולומדים מכם.


הכניסו פתרונות נוספים להיגיינת הפה כדי לרענן ולחדש לילדים. התחילו איתם בחופש, לדוגמא, שימוש בחוט דנטלי. המוצר יפתיע וירתק אותם.


צרפו את ניקיון השיניים לשעת המקלחת ובכך תיצרו עבורו שעה קלה ושלמה של ניקיון הגוף ובכך יקל עליו לזכור את נושא הצחצוח. 


יצאתם לחופשה משפחתית, אפילו ליום אחד? הילד הולך לישון אצל חבר?  בתנועת הנוער עושים לינת לילה? אל תשברו את הרצף. ארזו בתיקו מברשת ומשחת שיניים והעבירו את המסר, שגם מחוץ לבית מצחצחים!
יחד עם זאת אין לארוז מברשת שיניים לקראת נסיעה או חופשה בשקית ניילון. השקית מעודדת צבירה של בקטריות על המברשת עצמה. יש לארוז את המברשת בקופסאות פלסטיק בעלת חור לאוורור. בנוסף, אין לארוז מברשות שיניים של מספר אנשים באותו מארז, מאחר והבקטריות עוברות ממברשת אחת לשנייה.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites