ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיסה עם תינוק/ת
יש הורים שפשוט מחכים עד שילדיהם יגדלו ובינתיים הם מוותרים על נסיעות לחו"ל. נכון שהמחשבה על תינוק, בכל אורך הדרך לחו"ל, יכולה להיות מלחיצה: ואם הוא יצרח? ומה צריך לקחת? ואיך נסתדר עם ההנקה? ועוד אלף שאלות. אבל הורים שכבר "עשו את זה" אומרים שהשד אינו נורא כל-כך.

מומחי דיאדה, רשת מרכזים המהווה בית להורים ולילדים בתחילת דרכם כמשפחה, מציעה דרכים להתמודדות נכונה כאשר טסים עם ילדים לטיול בחו"ל:


הכנה
כאשר טסים עם תינוקות ההכנה היא מאוד חשובה. זה לא אמור להיות מבצע צבאי, אלא לכתוב בצורה מסודרת מה התינוק צריך למשך כך וכך שעות, ולהכין את כל מה שצריך בזמינות ובגישה קלה. מומלץ להכין רשימות, כאשר במקרה הזה, יותר הוא פחות: כדאי להכין את הכול לפחות שבועיים מראש, כדי לא "להיתקע" ברגע האחרון עם דברים ששכחתם.


מה להביא

  • בגדים לתינוק – בחרו לטיסה בגדים קצרים, נוחים ולא מסורבלים, שיאפשרו לכם להפשיט ולהלביש אותו בקלות. מעל הבגדים הקצרים תוכלו להלביש לילד בגד חם יותר במקרה שבמטוס יהיה קר. נוסף לכך, כדאי לקחת למטוס בגדים להחלפה, בהתאם לזמן הטיסה. זכרו: לא יהיו לכם בגדים אחרים עד שתקבלו את המטען לאחר הנחיתה.
  • חיתולים ומשחות – טיסה היא לא הזמן לחסוך בחיתולים. קחו כמות גדולה יותר של חיתולים מזאת שאתם משתמשים בה ליום-יום, ואל תשכחו שקיות ניילון לחיתולים המלוכלכים ומגבונים. מומלץ להצטייד גם במשטח בד שעליו תניחו את התינוק בעת ההחתלה בתא השירותים.
  • הגיינה: מגבונים נוחים לשליפה בכמות מספקת,כאשר מומלץ להצטייד במגבת קטנה למקרה של תופעות לא נעימות כמו הקאה בשדה התעופה.
  • מזון –לגבי תינוקות שניזונים מפורמולה, כדאי להכין מראש כמויות ובקבוקים, וכן מברשת לשטיפה. מזון מוצק אפשר להכין בתיק נפרד, בתוך קופסאות פלסטיק אטומות, ולבקש מהדיילת לאחסן במקרר.
  • צעצועים: לא בכמות מוגזמת, אלא רק את אלה שאתם יודעים שהתינוק שלכם אוהב במיוחד. אם לתינוק יש מוצץ, קחו לפחות שניים לטיסה. לא לשכוח את הדובי /שמיכה האהובים על תינוקכם !
  • פריטי עזר: קומקום חשמלי להרתחת בקבוקים, אמבטיה מתנפחת (הפתרון הנפלא לאמבטיות רגועות בכל מלון), במקרה של נסיעות ארוכות – להביא סל-קל מהארץ (חברות ההשכרה לא מספקות מוצר מתאים לבני פחות מ- חצי שנה).


ניוד וטיסה

  • חלק מחברות התעופה מאפשרות לנוסעים עם תינוקות להגיע עם עגלת ילדים עד לכבש המטוס, ולקבלה מיד לאחר הנחיתה. לעומת זאת, חלקן מאלצות את ההורים להיפרד מהעגלה כבר בשלב ה"צ’ק-אין", ולמסור אותה לנשיאה בתא המטען של המטוס יחד עם שאר הכבודה. לכן כדאי לברר אצל חברת התעופה בעוד מועד מהי מדיניותהּ בנושא זה.
  • בכל מקרה, לא משנה מה מדיניותה של חברת התעופה בעניין העגלות, מומלץ לבוא לטיסה מצוידים בשקית ניילון גדולה או בכיסוי כלשהו לעגלה. עגלה שתועלה לתא המטען ללא כיסוי צפויה להתלכלך בצורה משמעותית. נוסף לכך, חשוב לזכור לחבר לעגלה תג שבו מופיעים כתובת היעד שלכם ושמכם המלא. אם אתם טסים גם בטיסת המשך – בקשו לקבל את העגלה עם הנחיתה הראשונה.
  • כדאי לבקש מקומות ישיבה סמוך למעבר, בשל הצורך לגשת לעתים לשירותים, או לעמוד עם התינוק (במנשא!) בעת הטיסה.
  •  לעתים עלולים שינויי הלחץ לגרום לתינוקות כאבים, ולכן כדאי לתת להם לקראת ההמראה מוצץ או בקבוק עם מים, שכן פעולת המציצה מקלה על הלחץ באוזניים. אם התינוק ישן, אל תעירו אותו. רוב הסיכויים שהוא בכלל לא ישים לב לכך שהמטוס המריא.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites