ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מחלות ילדים עד גיל שנה – התמודדות וטיפול קצת אחר
הורים לילדים בשנה הראשונה לחייהם נאלצים להתמודד עם מחלות שונות המאפיינות את הגיל הרך, לא תמיד יודעים ההורים כיצד להתמודד ואיך לטפל .מספר המלצות להורים לכלים שיקלו על ההתמודדות הרגשית עם מחלות ילדיהם.
מומחי רשת דיאדה

התמודדות רגשית של הורים עם מחלת תינוקם

 • בראש ובראשונה חשוב לשמור על איזון -  לא לאבד פרופורציה , הילד קטן וחסר אונים ואתם כהורים מרגישים את כובד האחריות. לראשונה, אתם חשים אחראים  לחיים של מישהו אחר (או אם כך- למוות חס וחלילה), קחו בחשבון כי  המחלה יכולה לעבור בקלות יחסית על התינוק ובאופן טראומטי עליכם ההורים. אין הרגשה איומה יותר עבור הורה מאשר חוסר אונים בעת שילדו סובל. תחושת חוסר האונים מובילה לפעמים לדחק, מתח ופחד ולגרום לביטויי כעס.  חשוב להבין שה-STRESS הוא טבעי- אך אינו עוזר בתהליך ההחלמה של התינוק. על כן, עליכם לזכור שהדרך הטובה ביותר בה יוכלו לעזור לתינוקכם היא, לא להילחץ ולא לנכס את הסבל לעצמכם. אלא, לנשום ולנסות להירגע...בעצמכם כדי שתוכלו להרגיעו.
 • החוויה של מחלה אצל תינוקות היא לרב חוויה מפחידה...עבורם התינוקות. מבחינתם "הגוף בוגד" ואין להם הסבר לכך או הבנה שמתישהו זה יעבור. הרבה לאחר שהתינוק הבריא פיסית, הוא עלול לסבול משינה משובשת, פחדים ואף לא פעם רואים רגרסיה בהתפתחות המוטורית הנובעת מהפחד של התינוק להעז ולאו דווקא מקושי פיסי. חשוב להיות סבלניים וחומלים, לתת לתינוק זמן לבנות מחדש את האמון שלו בגופו.
 • התמונה להמחשה בלבד
  התמונה להמחשה בלבד
  חשוב מאד לא לתת חיסונים לתינוקות בעת מחלה. המערכת החיסונית גם כך חלשה בזמן זה ואיננה יכולה לשאת עוד אתגרים.
 • הרבה פעמים, תינוקות חולים אינם רעבים. הגוף "עסוק" בריפוי המחלה ומערכת העיכול בוחרת  לנוח כדי להפנות את כל המשאבים לריפוי. ההורה הדאגן, לא יכול לסבול זאת ומנסה להאכיל   את ילדו, על אף שהילד מבטא התנגדות.במקרים כאלה...LESS IS MORE. האמינו למה   שגוף הילד אומר- זה יעזור לו להבריא יותר מהר.

    
יצירת בריאות ומניעת מחלות


 • אחד הנושאים המשמעותיים ביותר עם הופעת  תינוק חדש במשפחה הוא הטיפול בבריאותו.
  רבים שואלים עצמם שאלות לגבי פתרונות לתופעות שכיחות.
 • ראשית כדאי לשמור על תנאים טובים ונוחים - שיהיה מאוורר בבית, שהטמפרטורה תהיה לא חמה מדי ולא קרירה מדי.
 • שהתינוק יהיה לבוש ושלא יהיה לו קר אבל שלא יהיה עטוף בשכבות על גבי שכבות.
 • כדאי עוד לפני הלידה לרחרח ולשאול בסביבה הקרובה על רופא ילדים מקצועי, בעל גישה פתוחה ועם הרבה חוש הומור. להורים טריים יש הרבה שאלות וגם הרבה פחדים.
 • אם יש להורים נטייה להשתמש ברפואה אלטרנטיבית כחלק מהטיפול הרגיל בחייהם, הרי שהם יעדיפו לגשת להומיאופת בעת מחלה או בעייה כלשהי שנוצרת.  שילוב טוב הוא שילוב של רופא ילדים פתוח והומיאופת אחראי  לטיפול בבעיות שכיחות בשנה הראשונה. תינוקות מגיבים נפלא להומיאופתיה, אבל כשיש חום מאוד גבוהה צריך קודם כל לשלול זיהום רציני ועל כך יוכל הרופא לענות. את הטיפול, יתכן ויתן ההומיאופת. בעיות כגון צמיחת שיניים, גזים, גירויי עור שלא חולפים - יכולות להיות מטופלות לעיתים ביתר יעילות על ידי הומיאופתיה.
 • מיד אחרי הלידה מומלץ לתינוקות שסובלים מקשיים בהנקה (לא תופסים טוב את השד – חזק מדי או חלש מדי), חוסר שקט או תינוקות שעברו לידות מכשירניות, לגשת לטיפול אצל אוסטיאופט ש"מתקן" חפיפה לא טובה של עצמות הגולגולת (בעדינות רבה) או שמשחרר שרירים שונים שנתפסו במהלך הלידה אצל התינוק - עושה פלאים! רצוי ללכת לאוסטיאופטים מורשים שלמדו שנים לשם כך.
 • ניתן בכלל להכניס לבית "רוח טבעית" על ידי טיפול מניעתי - הנקה ממושכת אם זה מתאים לאמא, לתינוק ולמשפחה, כשהתינוק יתחיל לאכול, לאכיל אותו מזון טרי בעל ערך תזונתי גבוה. להימנע ממשקאות המכילים סוכר , חומרי טעם וצבע וחומרים משמרים.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites