ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


דלקת בשד בתקופת ההנקה - פתרונות הומאופתיים
דלקת בשד מופיעה בד"כ בששת השבועות הראשונים של ההנקה, או ,לעתים, בזמן גמילת התינוק מהנקה. הרגלי היגיינה נאותים הקטינו משמעותית את מספר הנשים הסובלות מהבעיה ולמרות זאת, נשים רבות סובלות ממנה. הטיפול האנטיביוטי הרווח, פוגע באיכות ההנקה ועלול להחליש את המערכת החיסונית של המניקה או לגרום לפטרת הנרתיק. פעמים רבות אפשר להימנע מטיפול אנטיביוטי בעזרתה של תרופה הומאופתית מתאימה.
מירב כהן-נחמיה, הומאופתית

הסימן הראשון להיווצרות דלקת הוא כאב. לאחריו יופיעו נפיחות, אודם ורגישות בשד, לצד תסמינים כלליים כמו: חום, חולשה וכאבי ראש. ייתכנו סדקים בפטמות או בעור מסביב ופעמים רבות תיווצר סתימה בצינורות החלב ולא יהיה ניקוז טוב שלו החוצה. כדי שלא ייווצר כיס מוגלתי פנימי בשד ועל מנת לסייע למוגלה להתנקז, מומלץ לנסות להמשיך להניק. חשוב לציין שאין כל סכנה לתינוק ביניקת רמדי הומאופתיהחלב זה, שכן החיידקים הנמצאים בו לא ישרדו את תנאי החומציות המצויים בקיבתו של התינוק. כיס מוגלתי נוצר גם כאשר הטיפול האנטיביוטי נכשל. במקרים אלו הטיפול המקובל הוא ניקוז כירורגי, בהרדמה מקומי, אשר מסב לאישה סבל רב.


לרוב מסייע הטיפול ההומאופתי בפתרון הדלקת בתוך יממה, כך שהיולדת יכולה לשוב ולהניק.
תרופה הומאופתית מאפשרת לגוף להתמודד ולמגר את המצב הדלקתי בכוחות עצמו, היא לא פוגמת באיכות החלב והיא נעדרת תופעות לוואי. אם בטיפול קונוונציונלי לא מתייחסים לכל מקרה באופן פרטני (אותה אנטיביוטיקה לכל דלקת), אזי בהומאופתיה מתייחסים לאופן הופעת הדלקת אצל כל אשה ואשה ולכן גם האפקטיביות של התרופה ההומאופתית גבוהה ביותר.


בין הטיפולים ההומאופתים היעילים:


Belladonna
רמדי מובילה לדלקת חריפה בשד. מתאימה במיוחד במקרים הבאים:
כשהאשה מפתחת באופן פתאומי חום גבוה במיוחד, המלווה בכאבים פועמים וחזקים בשד. איזור הדלקת נפוח, צבעו אדום בוהק והעור מתוח ומבריק. כל תנועה או מגע קל מחמירים את הכאב באופן משמעותי. בנוסף לדלקת המקומית ולחום ייתכנו כאבי ראש, רגישות לאור ולרעש.


Bryoniaרמדי מובילה נוספת לטיפול בדלקת בשד. תתאים בתנאים הבאים:
התפתחות הדלקת נמשכת על פני כמה ימים והחום יעלה באיטיות. למרות הכאבים, האשה תעדיף לשכב על הצד הכואב, בכדי למנוע כל תזוזה שהיא. כל צעד יכול להכאיב מאוד, ולכן האשה תעדיף ללבוש חזיה או גופיה צמודה שתעזור לשד להתייצב. במצב זה האשה תרצה לשתות הרבה נוזלים. מצב הרוח שלה יהיה זעוף, והיא לא תרצה להיחשף לגירויים מכל סוג שהוא. היא  תעדיף להתבודד, וכל פניה אליה תתפרש כהצקה.


Phytolacca
נמצאת בשימוש נרחב בהומאופתיה לטיפול בבעיות שונות בשד, כגון גידולים, אבצסים ודלקות. תתאים בתנאים הבאים:

השד יהיה קשה ורגיש למגע, הכאבים ינדדו ממקום למקום בשד עצמו, או יקרינו למקומות מרוחקים יותר. מתאימה במקרים בהם הדלקת עוד לא הפכה למערכתית (חום כללי), ואין אינדיקציות מדויקות המתאימות לשתי התרופות הקודמות.
רוב הדלקות המלוות בחום יטופלו ע"י שתי התרופות הקודמות. בחלק מהדלקות הנותרות ניתן לטפל בתרופה זו. ניתן לתת אותה גם כתרופה שנייה לסילוק שאריות הדלקת לאחר ירידת  החום.


אין לראות במאמר זה המלצה לטיפול המחליפה התייעצות עם גורמים מקצועיים.
בכל מקרה של דלקת, מומלץ להתייעץ עם הומאופת/ית מומחה, חבר/ת האגודה להומאופתיה קלאסית על הרמדי המתאימה לכל מקרה ועל המינון המתאים.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites