ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מדריך מקוצר לראשית הנקה

עקרונות ההנקה
על אף הדימוי הטבעי שלה, הנקה אינה בהכרח אינסטינקטיבית – זוהי אמנות נרכשת המחייבת תרגול וסבלנות. אך ברגע שתינוקך ואת תתפסו את הרעיון, תגלי שזהו זמן מיוחד להנקה מוצלחת:

 

 • החזיקי את התינוק ותמכי היטב בראשו, בסמוך לשד. (המלצה: שבי בכסא עם ידיות או השתמשי בכריות כדי שזרועותייך לא יתעייפו.)
 • עזרי לתינוק "להינעל" על השד. תינוקות נוהגים, באופן אינסטינקטיבי, להפנות את הראש ולפתוח את הפה כאשר הם מרגישים בשד קרוב, כך
  שאם תעבירי את הפטמה שלך על שפתי התינוק, הוא יגיב. ודאי שהפטמה שלך וחלק גדול ככל האפשר של ההילה העוטפת אותה, נמצאים בפה התינוק ושפיו סגור היטב. כאשר התינוק "ננעל" היטב, מעודד הדבר את בלוטות החלב להפריש חלב. 
 • לאחר שהתינוק מתחיל לינוק, עשויות לחלוף כמה דקות עד שהחלב יופרש. הדרך הטובה ביותר לדעת היא להקשיב לקול הבליעה. את גם עשויה לחוש בתחושת דגדוג, הרחם שלך עשוי להתכווץ או חלב עשוי לדלוף מהשד השני – אלה הם סימנים רגילים לכך שהכול תקין וששדייך מפרישים חלב.
 • לאחר שהתינוק סיים לינוק בשד אחד (לרוב בין 10 ל-20 דקות), הפסיקי את פעולת היניקה. אל תמשכי את הפטמה החוצה בשום פנים ואופן. התינוק יוצר בעת היניקה ואקום בפיו, ולכן כדי לשחרר את השד ממנו, הכניסי את אצבעך לזווית הפה של תינוקך ולחצי מעט למטה עד שהשד ישתחרר.
 • גרמי לתינוקך לגהק כדי לעזור לו להיפטר מהאוויר שבלע במהלך ההנקה. אם מדובר בתינוק רך, עלייך לתמוך בראשו של תינוקך תוך כדי שפשוף או טפיחה עדינה על הגב האמצעי עד התחתון.
 • העבירי את התינוק לשד השני. התינוקות אינם תמיד יונקים משני השדיים, ולרוב יונקים חזק יותר כאשר הם רעבים, כך שחשוב להחליט איזה שד את מציעה ראשון. זה יעזור לך להפחית את תחושת הכאב ולעודד את שני השדיים להפריש חלב באותה מידה.    


מידע כללי

 • בהתחלה, ייתכן שהתינוק שלך ירצה לינוק בין 8 ל-12 פעמים ביום. בשבועות הראשונים כדאי להיניק אותו לפי "רמז", כאשר התינוק מגלה סימני רעב, כגון ליקוק השפתיים, מציצת אגרוף או בכי.
 • את עשויה שלא לדעת בוודאות אם התינוק שלך מקבל מספיק חלב. 3 יציאות או יותר ומספר חיתולים רטובים יכולים להבטיח לך שההנקה עונה על הצרכים התזונתיים שלו.
 • אל תשכחי לדאוג לעצמך! דאגי לתזונה מאוזנת, שתי הרבה נוזלים ונוחי כמה שניתן. לבשי חזיית הנקה המספקת תמיכה טובה, ועם זאת לא צמודה מדי.  


המידע באדיבות חברת "smartchoices" יצרנית מוצרי היגיינה לנשים ואמהות.

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites