ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


השפעת ההורים על התזונה ועל הפרעות האכילה בילדים
כל אימא רוצה שהילד שלה יקבל את הטוב ביותר. גם בתזונה, חשוב לנו כאמהות שילדינו יאכל בריא ומאוזן, גם אם אנחנו לא ממש מקפידות על כך בעצמנו, וזאת כדי להבטיח לו איכות חיים ובריאות לאורך כל חייו. לעיתים, מבלי שנבחין בכך – אנחנו עלולים לייצר את התנאים להתפתחותן של הפרעות אכילה ומה שבטוח היא שהשפעתו של ההורה דרך "התנהגות האכילה" שלו על הילד/ה היא דרמטית יותר מהאג'נדה אותה הוא מציג.
אורנה מלכי לבנה

בין תזונה נכונה להפרעות אכילה

 

שאומרים את המילים "הפרעות אכילה" תמיד עולה בראש התמונה הקיצונית והמיוח"צנת של ההגדרה: אנורקסיה נרבוזה, בולמיה ואכילה כפייתית. אולם, כמו בכל תחום, גם כאן יש אזורים אפורים שמוגדרים כנמצאים בטווח הנורמאלי, מאחר ואינם מסכנים חיים. בינינו (ויש הטוענים שהם רבים מאוד) חיים אנשים שאופי התזונה שלהם יכול לסכן אותם ו/או להתפתח להפרעות אכילה קשות ביותר מאוחר יותר, או ליצור אווירה, התורמת להתפתחותם של הפרעות אכילה חמורות יותר בדור ההמשך.


משפחה, ארוחה, תזונההתפתחותם של הרגלי אכילה נכונים אינה תקפה רק לשלב שבו הילד לומד להכיר את עולם המזונות המוצקים -  שם הדף נקי ופתוח והילד נטול דעות קדומות ונכון לקבל כל מה שתציעי לו. אך הינה חשוב! גם אם תמשיכי להציע לו ברוקולי בגיל שנתיים, אבל את לא תאכלי את אותו ברוקולי, אין שום סיבה שהילד ימשיך לאכול אותו. זה לא קיים באג'נדה המשפחתית שלכם!דוגמא אישית

את יודעת שחשוב לתת ארוחת בוקר לילדיך. את מקפידה שהם ישבו לאכול לפני שהם יוצאים לגן או לבית הספר. באותה שעה נמצא אותך שותה כוס קפה ולא מכניסה פירור עד לשעות הצהריים. הילדים לא איתך, לא יודעים ולא רואים? הם לא 'מקולקלים'?

 

בן הזוג שלך מרוצה מאיך שאת נראית, את מרגישה בסדר עם עצמך בסה"כ, אבל... (לכל אחת יש את ה'אבל' שלה) רגע לפני שאת יוצאת לבלות או לחגוג בגני אירועים את מעקמת את פרצופך אל מול המראה ומתלוננת על הופעתך. הבת שלך תפנים מסר של ביקורתיות כלפי הופעתה החיצונית, ודימוי גוף שאינו תואם את המציאות. משם הדרך לדימוי גוף לקוי ולהפרעות אכילה חמורות יותר בגיל ההתבגרות, קצרה יותר.

 


הפה והלב אחידים המה...

.
האמת נמצאת בפרטים הקטנים ובטח שגם בגדולים. והילדים רואים וקולטים הכל.
יצאתם למסעדה או חגגתם באולם אירועים? בחרת לנקות צלחות, ולהזמין שפע של מנות בעוד בבית את צובטת חסה? או להפך, בבית את אוכלת ובחוץ את מזמינה סלט ובקבוק מים? חשבי על המסר אותו מקבלים ילדיך.


כמספר התושבים על כדור הארץ כך קיים מגוון גדול של הרגלים תזונתיים. נמצא כי למרבית האוכלוסייה, אין הרגלי תזונה אידיאליים. אולם, חשוב להדגיש כי הצלחת הטמעת הרגלי תזונה נכונים ובריאים בילדיך, מושפעת משמעותית מהאג'נדה התזונתית שלך.

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites