ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שתיית חלב משפרת את הרכב הגוף והגובה בילדים
במאמר שפורסם בספטמבר 2008 ב- American Journal of Clinical Nutrition נמצא, כי החלפת שתיית משקאות ממותקים ב- 3 כוסות חלב ביום שיפרה את הרכב הגוף ואת הצמיחה לגובה בקרב ילדים.
מערכת או-מאמא

במחקר השתתפו 98 ילדים שמנים ובעודף משקל מצ'ילה בגילאי 8-10 שנים. בשנים האחרונות חלו שינויים בהרגלי האכילה בצ'ילה, המאופיינים בעלייה בצריכת מזונות עתירי אנרגיה ודלים ברכיבים תזונתיים חיוניים, כמו משקאות ממותקים. כתוצאה מכך, חלה עלייה בשכיחות ההשמנה, שכיום מהווה את הבעייה התזונתית העיקרית בצ'ילה.


הילדים שהשתתפו במחקר חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות של תוכנית התערבות שנמשכה 16 שבועות.
הילדים בקבוצת המחקר קיבלו הנחיות להימנע משתיית משקאות ממותקים ולשתות 3 כוסות חלב רגיל או חלב בטעמים ביום (כוס=200 מ"ל). צוות המחקר דאג לחלוקה של החלב בבתים ועודד את הילדים לקחת את החלב לבית הספר ולשתות אותו בארוחת הצהריים. הילדים בקבוצת הביקורת לא קיבלו הנחיות תזונתיות.
במחקר נמצא כי החלפת המשקאות הממותקים בחלב לא גרמה לשינוי במסת השומן, אך העלתה באופן משמעותי את מסת הגוף הרזה, ובבנים גם הגבירה את הצמיחה לגובה.
לדברי החוקרים, תוצאות אלה דומות לתוצאות שהתקבלו ממחקרים קליניים מבוקרים נוספים שנערכו בארצות מתפתחות. התוצאות מצביעות על כך שהגדלת צריכת החלב ומוצרי חלב לא גורמת להשמנה, אלא להיפך – יש לה השפעה מיטיבה על הרכב הגוף ועל הגדילה בקרב ילדים.


כמה חלב מומלץ לצרוך?


בינואר 2005 עודכנו ההנחיות התזונתיות ע"י משרד החקלאות האמריקני, המחלקה לשירותי בריאות האדם) ההנחיות מבוססות על המחקרים החדשים והן משמשות תוכנית מעשית להשגת בריאות טובה ומניעת מחלות כרוניות באמצעות תזונה מגוונת ופעילות גופנית. על פי ההנחיות האמריקניות, מומלץ (לילדים מעל גיל 8) לצרוך 3 מנות חלב ליום לפחות, או שווה ערך מקבוצת החלב, כחלק מתזונה מאוזנת ובריאה. מעבר להגדלת הכמות, בהשוואה להמלצות הקודמות, ההנחיות החדשות מתייחסות לראשונה אל מוצרי החלב כאל נכס תזונתי שיש בכוחו לשפר את כלל התזונה והבריאות.


Effects of replacing the habitual consumption of sugar-sweetened beverages with milk in Chilean children
Am J Clin Nutr 2008;88:605-11.

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites