ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על הערכים התזונתיים של אוזני ההמן
דפנה זיו - בוסאני, דיאטנית קלינית ביחידה לתזונה ולדיאטה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מציינת כי  אוזן המן אחת מכילה בין 130 ל- 220 קלוריות וכי הערך הקלורי משתנה בהתאם למילויים השונים.

פרג: המילוי הקלאסי והותיק נחשב העשיר ביותר בסידן. בכל 100 גרם פרג יש 1500 מ"ג סידן, כאשר לשם השואה ב- 100 גרם חלב 3% שומן יש כ- 100 מ"ג סידן. הפרג נראה חסר קלוריות אך הוא מכיל 530 קלוריות ל100 גרם - כמות לא מבוטלת של קלוריות אשר בעיקר מקורן משומן.


תמרים: עשירים באשלגן ומגנזיום ומכילים סיבים תזונתיים המסייעים להסדרת פעילות העיכול. כל 100 גרם תמרים מכיל 292 קלוריות. ממרח תמרים יכיל 244 קלוריות ל  100 גרם ו 10 גרם סיבים תזונתיים שזו כמות יפה המגיעה לכשליש מכמות הסיבים המומלצת ליום לאדם מבוגר.


שוקולד: עשיר בשומן רווי וסוכר. מומלץ להשתמש בשוקולד עם רמה גבוהה של מוצקי קקאו. בשנים האחרונות גילו שיש בשוקולד (במיוחד בשוקולד המריר) נוגדי חמצון, שהם חומרים המסייעים לגוף בהפחתת הנזק מהשומנים שאינם מומלצים לצריכה. יחד עם זאת, יש לנהוג זהירות באכילת יתר של שוקולד, כי כל 100 גרם של שוקולד יכיל בממוצע כ - 550 קק"ל .


אגוזים: האגוזים מומלצים כשילוב בכל דיאטה ותזונה נכונה, אך בכמות מוגבלת בשל ערכם הקלורי.  האגוזים נחשבים עתירי שומן חד רווי המסייע בהפחתת רמות כולסטרול . כל 100 גרם אגוזים מכיל 550 - 690 קלוריות, כאשר רוב הקלוריות מקורן בשומן. האגוזים מכילים 20% חלבון ובנוסף הם עשירים גם בסיבים תזונתיים במגנזיום וויטמין E.


אורנה מלכי לבנה: "חשוב לתת את הדעת לכך שאוזני המן עשויות לרוב  מבצק על בסיס קמח לבן ומרגרינה, המכילה שומן טראנס שאינו מומלץ לבריאות. אם יש אפשרות עדיף להכין לבד מקמחים מלאים או מועשרים ולהחליף את המרגרינה בשמן. בכל מקרה אל תשביתו את שמחת החג, אכלו במידה ותיהנו".
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites