ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שילוב הנקה והזנה מבקבוק

מומלץ לחכות עם הצגת בקבוק עד אשר ההנקה מתבססת – התינוק בן כמה שבועות, עולה היטב במשקל, ההנקה נוחה ונעימה ואין לך פצעים או כאבים

שרון צברי, מדריכה בליגת לה לצ'ה ישראל

הציעי לתינוק בפעמים הראשונות כמות קטנה של חלב – 10-15 מ"ל. אם מתעוררים קשיים בהנקה לאחר מתן הבקבוק, מומלץ לא להגדיל את הכמות.


יש תינוקות שיסרבו לקבל בקבוק מן האם ואפילו מידיו של מישהו אחר כשהאם נמצאת בבית, גם אם אינה נמצאת בטווח ראייה. חשוב לא לגרום למאבק סביב השימוש בבקבוק. הכנסה בכוח של בקבוק לפה של התינוק יכולה להיות טראומטית לתינוק, בדיוק כמו שהאכלה בכפייה תהייה קשה למבוגר.


בעת נתינת הבקבוק, חשוב שהנוזל שבבקבוק לא יזרום מהר מדי. החזיקי את התינוק באופן אנכי ככל האפשר, והשתמשי בפטמת בקבוק בעלת הזרימה האיטית ביותר. כאשר נותנים את הבקבוק, הפטמה לא צריכה להיות מלאה נוזל, והבקבוק צריך להיות מקביל לרצפה, כך שבעת ההאכלה הנוזל לא ניגר עצמאית והתינוק יכול לעצור לנשום. בתינוקות קטנים, מומלץ להציע הפסקות לנשימה, כאשר פיטמת הבקבוק מונחת בשסע שבין הפה והאף, כך שהתינוק יכול לאותת על רצונו להמשיך לאכול על ידי פתיחת הפה לרווחה ותפיסת הבקבוק. 


כאשר תינוק יונק מהשד, משך ההנקה וקצב שחרור החלב מותאם לפיתוח מנגנון שובע עצמי. מכיוון שזה לא המקרה בהאכלה מבקבוק, ההאכלה צריכה להיות איטית. לא כדאי לנסות לקצר את זמן הארוחה.


אם תינוקך עדיין מסרב לבקבוקים, וגם אבא, סבתא או המטפלת לא מצליחים לשכנע אותו,  תוכלי לפנות למדריכה בליגת לה לצ'ה לקבל הצעות נוספות להרגלתו להאכלה מבקבוק.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites