ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בחירת מיו העובר - כל הדרכים להריון עובר ממין רצוי
אלפי שנים קיימת הסקרנות האנושית בנוגע ליכולת לבחור או להשפיע על מין העובר בטרם קליטת ההריון. בעלי מקצוע כמו רופאים, מטפלים אלטרנטיביים, דיאטניות וכדומה תמימי דעים בנוגע ליכולת אפשרית להגדלת הסיכוי להריון עם עובר במין רצוי או מבוקש. מאידך, הם אינם יכולים להבטיח 100% הצלחה.
לפניכם סקירה, על פי ספרו של ד"ר שטל'ס שחקר את הנושא, שתסייע לכם להגדיל את הסיכוי להרות עובר במין הרצוי עבורכם.
אורנה מלכי לבנה

זרע הגבר (האחראי על קביעת מין היילוד) מתחלק לשני סוגים האחד המזוהה כבעל כרומוזום המין X –  שהוא נקבי, והשני המזוהה כבעל כרומוזום המין Y – הזכרי. זירעונים אלו קטנים וחלשים יותר מעמיתיהם הנקביים, אך מאידך מהירים יותר.בדיקת הריון, תשובה חיובית, להרות עובר ממין רצויעל בסיס עובדה בסיסית זו אפשר לבצע העדפה של זירעונים הנושאים את הכרומוזום הרצוי במהלך ההתעברות:

 1. תזמון יחסי המין בהתאם למחזור החודשי הוא האלמנט המשמעותי ביותר. קיום יחסי מין סמוך ככל הניתן למועד הביוץ (כיומיים לפני, וכשלושה ימים אחרי), יעניק יתרון משמעותי לזרעונים נושאי כרומוזום Y להגיע ראשונים אל היעד (הביצית).  מאידך, קיום יחסי מין שלושה ימים ויותר קודם לביוץ, הסיכוי לעובר נקבי גבוה יותר לאור העובדה כי עד לביוץ הזרעונים נושאי הכרומוזום הזכרי יחלשו ואף ימותו. במהלך היומיים עד לביוץ ויומיים לאחריו, הסיכוי לבת או בן עומד על 50%.
 2. רמת ה PH (חומציות) של הנרתיק. ככל שרמת חומציות הנרתיק גבוהה יותר, כך הסיכוי לעובר ממין נקבה גבוהה יותר. בסביבה חומצית זרעונים הנושאים כרומוזום מסוג Y לא ישרדו. סביבה בסיסית מעודדת קליטה של זרעונים זכריים. פעולה פשוטה של רחצת הנרתיק טרם קיום יחסי המין, בתמיסת מים עם חומץ תסייע לקליטת הריון של עובר נקבי. מאידך, שטיפת הנרתיק בתמיסה של מים עם סודה לשתייה, תסייע לקליטת הריון של עובר זכרי. ( חשוב מאד לזכור להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בטרם ביצוע הנחיה זו).
  בספרו מתייחס ד"ר שטל'ס לעובדה כי יש נשים שסביבת הנרתיק שלהן חומצית מטבעה. ולרוב, נשים אלו אינן יכולות להרות עוברים ממין זכר בשל כך.
 3. תנוחה, סוג ועומק החדירה משפיעות אף הן על הסיכוי לעובר ממין זה או אחר. החומציות גבוהה יותר קרוב לפתח הנרתיק. בנוסף, שפיכה עמוקה (קרובה יותר לביצית) נותנת יתרון גבוהה יותר לזרעונים נושאי כרומוזום Y. כך שחדירה שטחית ותנוחה מסיונרית, אידיאליות לבת, ואילו חדירה עמוקה ו/או דוגי סטייל אידיאליות לבן.
 4. אורגזמה נשית משפיעה אף היא על חומציות הנרתיק. לאחר האורגזמה מפרישה האישה נוזלים ההופכים את אזור הנרתיק לבסיסי. לכן אם אתם רוצים בנים דאגו שהאישה תגיע לאורגזמה לפני השפיכה. רוצים בנות, דאגו שהאישה תגיע לאורגזמה לאחר הגבר, או אפילו (אם אפשר) להימנע במקרה זה מאורגזמה נשית בכלל.
 5. ספירת זרע נמוכה אינה תורמת להבאת צאצאים מכל מין! אולם ספירת זרע גבוהה מאוד מעלה את הסיכוי לבן. במקרה זה מומלץ: כדי להרות עובר זכרי, הימנעו מקיום יחסי מין 3-4 ימים לפני המועד האידיאלי (כיומיים לפני ביוץ). לבת קיימו יחסי מין מדי יום במשך חמישה ימים רצוף עד שלושה ימים לפני הביוץ.
  להריון בן – לקרר ולאוורר ככל הניתן את אזור חלצי הגבר. (תחתוני בוקסר, הרחקת טלפונים סלולאריים, מחשבים נישאים ועוד)- מומלץ בכלל לגברים הסובלים מספירת זרע נמוכה. בכל מקרה לא מומלץ לנקוט בשיטות הפוכות (חימום האזור) לצרכי קליטת בת. אפשר (במידת וספירת הזרע תקינה) לעשות אמבטיה חמימה לפני קיום יחסי המין.. הנה עוד סובה טובה להודות על המצאת דודי שמש.
 6. שתיית קפה חזק עם קפאין – לגבר. לא ברור מה הסיבה, אך פעולה זו על פי ד"ר שטל'ס תורמת רבות לחיזוק הזרעונים הנושאים את הכרומוזום הזכרי ולהריון של בן.
 7. השיטה המדעית והיקרה מכולן. לשלם כמה אלפי שקלים למעבדה פרטית שתפריד באופן מלאכותי בין התאי הזרע הנקביים לזכריים. במקרים אלו כמובן עולה השאלה המוסרית של עד אנה נגיע בשיבוש תהליכים שאמורים להתרחש באופן טבעי.
  במערכת המוסדית, נכון להיום, נעזרים בשיטה בעיקר לצרכים רפואיים (גנטיים) בלבד או במקרים של בעיות פריון.ובכל מקרה, בן או בת העיקר שיהיו בריאים ומאושרים!

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites